У родині YEP!DNTU поповнення!

З лютого 2017 року на базі Донецького національного технічного університету успішно функціонує академічний бізнес-інкубатор YEP, метою якого є розвиток підприємницьких навичок у студентів.

Успіх випускників першого набору, як і взагалі проекту в цілому, викликав необхідність розширення мережі, тому вже сьогодні до неї входить десятка кращих університетів України.

Перед початком другого набору, окрім стартапів, засновники мережі шукали ще й нові обличчя для місцевих операційних команд, які координуватимуть роботу локальних інкубаторів. В ДонНТУ до операційної команди долучилися два нових обличчя: студентки факультету МЕХТ – Вікторія Луценко та Євгенія Рудакова.

Про набір до команди управлінців дівчата дізналися випадково від студентського самоврядування. Сама ідея розвитку підприємницьких навичок і проектного менеджменту викликала у них інтерес, і тому, не вагаючись, вони надіслали заявки.

Звичайно, вони були не єдиними в родині ДонНТУ, кого зацікавила ця пропозиція, але після проведення скайп-інтерв’ю саме на них пав вибір наших київських партнерів. На питання, що ж все-таки спонукало взяти участь у програмі та долучитися до YEP, Вікторія Луценко відповіла: «Перш за все, дуже хочеться вийти за межі класичної освіти, що надає університет, і отримати нові знання, які не завжди вписуються в обрану спеціальність. Також дуже хочеться допомогти своїм колегам спрямувати енергію в правильному напрямку та допомогти з самореалізацією. І, певна річ, розширити коло друзів, прокачати власні навички та втілити в життя цікаві ідеї».

На початку жовтня дівчата відвідали YEP Bootcamp – тренінг для операційних команд в Києві на базі NAU HUB, де нові операційні команди з семи міст України отримали масу нових знань про те, як створювати та управляти академічним інкубатором, розвивати стартап-екосистему та студентське підприємництво.

За три дні навчання від Андрія Заікіна, Альони Калібаби та Марії Романової вони отримали знання з організаційної роботи, проведення івентів, базові поняття про pr, scrum-agile-lean. Також молодь дізналася, якими є світові тренди в управлінні стартап-проектами та що вже можна використовувати прямо з тренінгу в реальному житті – реальні skills for the future.

Заряджені позитивом, вже повернувшись до ДонНТУ, дівчата разом із керівником YEP!DNTU Глібом Ступаком й іншими членами операційної команди приступили до кропіткої праці з організації внутрішньої взаємодії та підготовки до заходів.

До речі, вже 23 жовтня відбудеться перша подія – ВелкомСесія для нових резидентів, які потрапили до другого набору. Вони вже знають, хто ці люди, і трішки відкриють завісу: це три стартами й один індивідуальний учасник.

Тож, слідкуйте за новинами і вже найближчим часом ви дізнаєтесь більш детально про проекти і хто в них задіяний.

Гліб Ступак,
старший викладач кафедри автоматики та телекомунікацій

Вікторія Луценко,
ст. гр. МІТ-16 (ФМЕХТ)