Шукаємо волонтерів для збору усних історій шахтарських родин Донеччини та Львівщини

Шукаємо волонтерів для збору усних історій шахтарських родин Донеччини та Львівщини

Якщо Ви молоді та активні, цікавитесь історією свого краю – запрошуємо Вас взяти участь у волонтерській програмі зі збору усних історій у шахтарських родинах Донеччини та Львівщини “Шахтарські історії зі сходу та заходу України”.

Збір життєвих історій шахтарів дасть змогу заглибитись у їхнє середовище, зрозуміти культурні особливості шахтарських громад, познайомитись з історією шахтарської праці в Україні, життям працівників однієї зі старіших промислових галузей, дізнатись про солідарність шахтарського руху.

Ми ставимо за мету дослідити шахтарську ідентичність та вплив середовища на життя у шахтарських містах, містечках та селищах, хочемо зафіксувати історію українських шахтарських родин, а також створити можливості для діалогу як посеред так й між промисловими шахтарськими громадами України щодо майбутнього цих громад. У підсумку реалізації проекту буде створено онлайнову галерею життєвих історій шахтарських родин, а також на основі кількох історій створено документально-публіцистичну стрічку.

Волонтерська програма відбуватиметься на Донеччині та Львівщині протягом червня-серпня 2016 р. і складатиметься з таких етапів:
– навчання роботі з усними історіями (27-29 травня);
– запис життєвих історій у шахтарських громадах (червень-липень);
– опрацювання усних історій (серпень).

До участі у програмі запрошуються соціально активні молоді люди віком 18-25 років, які мешкають у шахтарських громадах Донецької та Львівської областей, цікавляться історією власного краю. Обов’язковою умовою є участь у всіх етапах волонтерської програми.

Щоб взяти участь у програмі просимо до 15 травня заповнити онлайнову заявку. Про результати відбору ми повідомимо до 18 травня включно. Ми також заохочуємо Вас зазначити у заявці інформацію про шахтарські родини у Вашій громаді, до яких можна звернутись по інтерв’ю.

За результатами конкурсного відбору ми плануємо відібрати 15 учасників з Донеччини та Львівщини.

Участь у волонтерській програмі безкоштовна, в межах програми забезпечуватиметься проїзд, проживання та харчування учасників, у тому числі відшкодовано витрати на участь у тренінгу.

Більше інформації про проект тут: http://goo.gl/Kg06Uk

Контакти організаторів:

Олекса Стасевич, МГО “Основи свободи”
+380 67 622 7218, +380 50 309 7997
oleksiy.stasevych@gmail.com

Марія Ворончук, ГО “Наше майбутнє”
+380 50 055 9750
http://goo.gl/ps4n5Q

Проект впроваджується спільно МГО “Основи свободи” та ГО “Наше майбутнє” в межах програми “Україна активна: загоєння минулого” у партнерстві з Незалежною профспілкою гірників України за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.”