В ДонНТУ пройшов тренінг щодо створення у виші стартап-школи «Sikorsky Challenge»

27-2-2018    Студенту    335

logo

Донецький національний технічний університет став учасником проекту «Модель стартапів «Sikorsky Challenge» об’єднує Донбас», що розпочався на сході України з 20 лютого 2018 року. Проект фінансово й організаційно підтримала Агенція США з міжнародного розвитку USAID у рамках програми UCBI II «Зміцнення громадської довіри».

Місія проекту – перетворити перспективний, але знесилений війною східний регіон України на вітчизняну «Кремнієву долину», розбудувати мережу інноваційних кластерів, у яких молодь Донбасу зможе навчатися інноваційному підприємництву та перетворювати свої креативні ідеї в успішні стартап-компанії.

Проект передбачає розвиток інноваційного середовища у вишах Донецької та Луганської областей як складової частини загальноукраїнської університетської інноваційної екосистеми. Зокрема, поряд із  ДонНТУ, стартап-школи будуть створені на базі Донбаської державної машинобудівної академії (м. Краматорськ) та Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Сєверодонецьк).

Тож, 26 лютого в ДонНТУ пройшов перший захід із серії тренінгів «Створення стартап-школи «Sikorsky Challenge» у вищому навчальному закладі» для адміністрації та викладачів. Їх мета – підготувати адміністраторів стартап-школи та тренерів з інноваційного підприємництва.

Розпочала захід Інна Малюкова, керівник проекту «Мережа стартап-шкіл «Sikorsky Challenge». Вона розповіла присутнім про структуру цієї інноваційної системи, історію її створення та традиції, напрями діяльності, цілі та задачі, озвучила склад команди проекту та поділилася досвідом відкриття подібних кластерів у інших країнах.

Після цього мова зайшла про реалізацію проекту «Створення стартап-школи «Sikorsky Challenge» безпосередньо в ДонНТУ. Пані Інна ознайомила присутніх із термінами реалізації, учасниками та вишами-партнерами, а також – з особливостями й тонкощами організації та проведення навчання студентів у цих школах. Не забули відзначити і привілеї, що отримує виш-учасник, а також очікувані кількісні результати роботи.

Після невеликої перерви розпочалася друга частина заходу, під час якої Ігор Пеер, ментор школи, торкнувся більш практичних аспектів реалізації стартапів. Так, він розповів, з чого взагалі розпочинається стартап, які існують варіанти бізнес-моделей, озвучив статистику вірогідності успішної реалізації стартапу та пояснив існуюче співвідношення «очікування – реальність», що має місце бути, а також наголосив на тих моментах, які потребують особливої уваги під час виходу на ринок нового товару чи послуги.

У ході всього тренінгу аудиторія мала змогу задавати запитання, тому захід більше нагадував діалог, аніж просто звичайну доповідь. Так, змістовні та насичені корисною інформацією виступи зробили тренінг цікавим для слухачів, окресливши загальний вектор роботи стартап-школи в ДонНТУ та припіднявши завісу на основні моменти її функціонування в цілому.

Попереду – набір учасників, офіційне відкриття школи, проведення комплексу різноманітних тренінгів і місяці плідної роботи, результатом чого стане поява цікавих проектів, участь випускників у конкурсах, пошук інвесторів і відкриття стартап-компаній. Тож, слідкуйте за новинами та долучайтеся до родини стартаперів Донецького національного технічного університету!

Текст, фото: Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу