Студенти ДонНТУ – молоді підприємці

6-11-2018    Преміум-новина , Студенту    244   

Ми вже писали про лідерство жінок і про стипендіальні програми, тепер настала черга про те, як розпочати власну справу, не виходячи з університету, і, зауважте, мова йде не про інноваційні та високотехнологічні стартапи, а про перевірений бізнес, який реалізовується тут і одразу.

Місяць тому в Молодіжному Хабі розпочалася серія тренінгів для молоді Покровська, що мала на меті допомогти розвинути технічні, організаційні, аналітичні та підприємницькі навички та збільшити шанси подальшого працевлаштування чи самозайнятості. Аналогічні тренінги вже проходили у Слов’янську, Краматорську, Бахмуті та Лимані в рамках проекту EU4Youth «Кращі навички для кращого майбутнього» організацією “Save the Children” спільно з партнерською організацією «Слов’янське серце».

Мотивація для проходження тренінгів – це не тільки можливість прокачати свої навички, а ще й перспектива отримати фінансову винагороду – грошовий грант розміром до 31000 гривень для початку власного бізнесу. В інтенсиві могли взяти участь усі охочі, але були вікові обмеження: 18-29 років. Загалом, 120 осіб пройшли навчання, і 25 проектів отримали фінансування.

А тепер деталі щодо того, як все проходило в Хабі. Весь цикл тренінгів, а це, на хвилиночку, 12 зустрічей по 6 годин, проводив Сергій Кравченко, професор кафедри економіки підприємства ДонНТУ, а в якості критика та радника протягом завершальних днів програми долучився Гліб Ступак, старший викладач кафедри автоматики та телекомунікацій, координатор роботи Startup Club DNTU. Що вразило під час тренінгу – сюди прийшли вмотивовані молоді люди з палаючими очима та жагою до власної справи, причому це були не тільки студенти, а ще й аспіранти та молоді викладачі. 21 особа з факультету економіки та менеджменту і КІТАЕР під час тренінгу опанувала тонкощі ведення бізнесу, командоутворення, адміністрування, планування та підготувала 18 доволі реалістичних бізнес-планів за дуже широкою тематикою, що охоплювала сфери надання послуг, тваринництва, ІТ, продажу, хендмейду, консультування та супроводу.

Із 18 проектів схвальну оцінку експертної комісії та фінансування отримали шість: два бізнес-плани студентів КІТАЕР (кафедра автоматики та телекомунікацій), три – студентів ФЕМ і один проект аспірантки кафедри економіки підприємства. Нам вдалося ближче познайомитися з проектами.

  1. “Art GRAVER” – послуги з лазерного гравіювання, автор – Марія Панкова, аспірант кафедри економіки підприємства. Проект спеціалізується на наданні послуг з лазерного гравіювання на товарах замовника, художньої нарізки матеріалів, а також передбачає власне виробництво та реалізацію товарів із лазерним гравіюванням.
  2. Виробництво тротуарної плитки, автори – Володимир Дарностук і Дмитро Кузьмин, студенти гр. ЕПР-15 (ФЕМ). Проект націлений на власне виробництво тротуарної плитки та бордюр, а також надання послуг із доставки й монтажу.
  3. Студія 3D-друку та моделювання, автор – Максим Лебединський, студент-магістрант гр. ТКРм-17 (ФКІТАЕР). У рамках проекту планується друк 3D-виробів із пластику на замовлення для рекламних агентств, малих підприємств і підприємців-початківців, а також організація навчальних лекцій, тренінгів, воркшопів із технологій 3D-друку.
  4. Клінінгова компанія «Генералочка», автор Аліна Єршова, студентка гр. ЕПР-15 (ФЕМ). За проектом планується створення сервісної компанії з надання комплексу заходів, спрямованих на прибирання та підтримання чистоти в комерційних і приватних приміщеннях.
  5. Голографічний консультант для ТЦ і ТРЦ, автори – Юрій Аносов і Данило Качан, студенти гр. ТКР-16 (ФКІТАЕР). Хардверний і технологічний проект, що передбачає створення нового типу рекламного носія – голографічної рекламної площини з корисними функціями орієнтування в торговому чи бізнес-центрі.
  6. Виробництво стабілізованих квітів – свіжі довгоживучі квіти без догляду й поливу, автор – Ангеліна Чернова, студентка гр. ЕПР-15 (ФЕМ). За проектом пропонується виготовлення стабілізованих квітів і рослин, які, проходячи процес стабілізації натуральним складом, набувають унікальну міцність і довговічність. Вони зберігають свій природний вигляд і красу протягом тривалого часу (до 5-6 років).

общее

Нам відомо, що формальні процедури з підписання документів і договорів вже завершені, а молоді люди чекають на фінансування за своїми проектами. Приємним є той факт, що всі вони прагнуть зареєструватися офіційно та працювати у правовому полі України, а ще приємніше є те, що технарі на рівні можуть конкурувати з економістами в конкурсі бізнес-проектів, і що навички, отримані в бізнес-інкубаторі Молодіжного Хабу, стають доречними для вирішення реальних задач.

Тож, бажаємо успіхів!

Гліб Ступак,
старший викладач кафедри автоматики та телекомунікацій

, , ,