Хімічні дива від факультету МЕХТ

24-5-2016    Події    854   

Цікаво та пізнавально пройшов 24-го травня в Донецькому національному технічному університеті науковий пікнік, присвячений Дням студентської науки.

Організований для школярів, майбутніх абітурієнтів, захід мав на меті зайвий раз показати їм, що навчання в університеті – це не тільки монотонні пари та лекції, а й яскраві експерименти, весело проведений час і маса чудових захоплень і вражень.

Розпочав науковий пікнік факультет машинобудування, екології та хімічних технологій. Варто відзначити, що розклеєні об’яви-анонси, що майоріли в коридорах вишу деякий час до початку заходу, не на жарт заінтригували багатьох. Тому зовсім не дивно, що аудиторія бажаючих побачити все на власні очі зібралася немаленька: студенти, співробітники та викладачі вишу та, звичайно, гості заходу – запрошені школярі.

Отож, після привітальних слів і необхідних приготувань МЕХТівці перейшли безпосередньо до справи: хіміки-практики показали присутнім ряд цікавих і яскравих дослідів із не менш колоритними назвами, серед яких – класичний вулкан (розклад біхромату амонію), лід і полум’я (палаючий лід), дим без вогню, хімічний вулкан і фараонових змій, фіолетовий вулкан (реакція магнію з йодом) та велетенську зубну пасту для слона (результат розкладу перекису водню). Варто відзначити, що експериментатори не один раз припіднімали завісу тайни щодо компонентів того чи іншого досліду. До речі, до проведення багатьох із них активно залучали гостей, що ще більше підігрівало азарт присутніх. А завершилося хімічне дійство ефектним міні-вибухом, який, хоч і став експромтом, вдався на всі 100%. В цілому, було дуже цікаво, весело та видовищно. Хіміки того дня «запалили» не тільки реактиви, а й публіку, чудово підняли настрій і подарували масу приємних вражень, створивши маленьке (а іноді – і не зовсім) диво.

Катерина Щербакова

, ,