Талановита молодь ДонНТУ спробувала свої сили на театральній ниві

25-2-2019    Події , Преміум-новина    102

Перші театри були відомі ще у стародавні часи. Їх історія сягає народних масових святкувань, ігрищ і обрядів. У них містилися драматичні сюжети, хорові пісні, діалоги, танці. У містах театр був важливою частиною суспільного життя. У Греції, наприклад, під відкритим небом розміщувалися великі амфітеатри, в яких могли поміститися десятки тисяч глядачів.

Що ж стосується нашого міста, Першому театру Покровська немає ще й року. Як і будь-який сучасний театр, він являє собою симбіоз різних емоцій: у сміливі поєднання вступають сатира, лірика, переживання, висока моральна проблематика.

У реальному житті актори театру – зовсім не актори. Це прості студенти, приватні підприємці, журналісти і просто люди з активною громадянською позицією. Але їх об’єднало одне – бажання грати на сцені.

До акторської трупи увійшли і студенти Донецького національного технічного університету: Марина Курило, Микита Кіряєв і Сергій Білянський, які навчаються на факультеті комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації, електроінженерії та радіоелектроніки.

«Гра на сцені – це невимовний драйв. Дивно, як театр змушує глядачів на кілька годин забути про все й відчути весь спектр емоцій разом із акторами, – ділиться враженнями Марина Курило. – У день прем’єри ми відіграли лише дві вистави, але нашої енергії вистачило б і на всі три!»

Зрозуміло, сучасний театр важко уявити без режисера. «Театр нас об’єднав і дав можливість показати самим собі, що ми талановиті, – розповідає Олександр Мельнийчук, студент Київського національного університету театру, кіно та телебачення імені Карпенка-Карого, режисер Першого театру Покровська. – Що може бути краще того, коли ти вийшов на сцену, зіграв, віддав свою енергію глядачеві, натомість отримавши нову хвилю?»

Свій творчий шлях актори розпочали 16 лютого з постановки п’єси Валентина Красногорова «Принади зради, або Історія однієї квартири» в центральній міській бібліотеці імені Т.Г. Шевченка. Актори виклалися на повну, заслуживши бурхливі овації зали.

4

«У нашому невеликому місті поняття «театр», як мені здається, було тільки на слуху у звичайних городян, і познайомитися з постановками можна було виключно в Палаці культури», – говорить звукооператор Микита Кіряєв. – Однак, далеко не у кожного є час і кошти, щоб насолодитися театральної грою приїжджих артистів. Після того, як пройшла прем’єра спектаклю, можна сміливо сказати, що у міста є і свої таланти, які можуть позмагатися навіть з київськими трупами».

Зараз актори взяли невелику творчу відпустку, але вже планують виступати з виставами в містах регіону, а також відвідати театральний фестиваль в м. Краматорськ.

Сергій Білянський,
студент гр. СУА-15