Юридична адреса: 85300, Україна, Донецька область, м. Покровськ, пл. Шибанкова, 2

Фактична адреса: 43003, Україна, Волинська область, м. Луцьк, вул. Потебні, 56

Школярі м. Селидове та району зробили перші кроки до вибору професії

 23-10-2018    Події , Преміум-новина    1015   

Одинадцятого жовтня в Селидівському гірничому технікумі відбувся «Ярмарок професій» для міських школярів. Організатором заходу виступив Селидівський міський центр зайнятості, а його учасниками стали близько 250 школярів 9-11 класів.

Профорієнтаційна робота з молоддю та мотивація її до вибору професій, які затребувані не тільки на місцевому ринку праці, але й на теренах України, є одним із першочергових завдань і пріоритетних напрямків роботи як Державної служби зайнятості, так і навчальних закладів різного рівня.

Саме для цього до Селидівського гірничого технікуму завітали представники ДВНЗ «ДонНТУ», Покровського педагогічного коледжу та Селидівського професійного ліцею. Не лишилися осторонь й господарі заходу – представники Селидівського гірничого технікуму.

Захід відбувався у два етапи: перший – безпосереднє спілкування з представниками навчальних закладів і огляд експозицій, які привезли з собою учасники ярмарку, та другий етап – відео-презентації та виступи представників вишів.

ДВНЗ «ДонНТУ» представляли начальник підрозділу з організації виховної роботи студентів Галина Лисенко, викладачі та представники факультетів КІТАЕР, МЕХТ, ФЕМ і КНТ.

Школярі мали змогу дізнатися про спеціальності майбутнього, які пов’язані з IT та комп’ютерно-інтегрованими технологіями, електронікою, автоматикою, телекомунікаціями та сучасною енергетикою, програмуванням, кібербезпекою.

Представник факультету МЕХТ Олексій Кутняшенко, доцент кафедри природоохоронної діяльності, розповів про прикладну механіку, спеціальності, пов’язані з обладнанням і технологіями видобувних і переробних комплексів, хімічними технологіями та природоохоронною діяльністю, а також про навчання студентів у вишах Німеччини.

Команда факультету КІТАЕР у складі доцента кафедри електронної техніки Олександра Штепи, інженера кафедри автоматики та телекомунікацій Андрія Прокушева, магістранта Владислава Лебедєва привезли стенди новітнього лабораторного обладнання, які викликали зацікавлення у підлітків.

Від доцента кафедри комп’ютерної інженерії ФКНТ Віталія Шамаєва школярі могли дізнатися про дуже актуальні та затребувані нині IT- спеціальності.

Фахівці з підготовки економістів і менеджерів знайомили школярів з особливостями та перспективами роботи в галузях економіки підприємства, менеджменту, державного управління, маркетингу, фінансів і економічної безпеки.

Галина Лисенко презентувала сучасну історію ДонНТУ, міжнародну діяльність університету, програми академічної мобільності студентів та особливості студентського життя.

Майбутні абітурієнти познайомилися з нашими партнерами на виробництві з підготовки висококваліфікованих кадрів і довідались про підприємства, на яких працюють наші випускники. Не з чуток, а безпосередньо від колишніх студентів і викладачів учні шкіл довідалися про співробітництво нашого ВНЗ із закордонними вишами у сфері підготовки висококваліфікованих фахівців.

Подібні заходи стали вже традиційними й корисні не тільки тим, що школярі одержують масу необхідної інформації з перших рук, яка буде їм у пригоді при виборі майбутньої професії, але й дозволяє удосконалювати форми та методи професійно-орієнтованої роботи з молоддю, зміцнити співробітництво з колегами освітянами.

Бажаємо нашим майбутнім студентам зробити правильний вибір своєї майбутньої спеціальності та навчального закладу, адже з безлічі професій необхідно обрати саме ту, яка принесе користь і її власникові, і нашій Україні.

Едуард Петелін,
в.о. декана ФКІТАЕР

, , ,