Програма розвитку лідерського потенціалу університетів України: результати та перспективи реалізації в ДонНТУ

4-4-2019    Міжнародне співробітництво , Події , Преміум-новина   139

Проектна команда Донецького національного технічного університету у складі Ірини Швець, проректора з міжнародних зв’язків, Олександри Следь, завідувача докторантури, аспірантури, та Євгена Збиковського, завідувача кафедри «Хімічні технології», взяла участь у підсумковій зустрічі Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України, започаткованої Британською Радою в партнерстві з Інститутом вищої освіти НАПН України та Фундацією лідерства у вищій освіті (Велика Британія).

Учасників форуму привітали міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, президент НАПН України Василь Кремінь, директор Британської ради Саймон Вільямс і генеральний директор національної освітньої агенції Великої Британії Advance HE Елісон Джонс.

Підсумкова зустріч проходила у форматі ток-шоу, під час якого виступили міжнародні експерти, зокрема, зовнішній експерт Пет Кілінглі. Було відзначено, що основною метою проекту є допомога українським університетам стосовно проведення реформи у галузі вищої освіти шляхом розвитку лідерського потенціалу вишів. За три роки у Програмі взяли участь 40 університетів і більше 250 учасників їх лідерських команд, які мають стати агентами змін у системі вищої освіти.

У рамках заходу відбулися дискусії за участі гостів форуму та безпосередніх учасників Програми. Одним із спікерів сесії «Молоді лідери» була Олександра Следь, яка розповіла про особистий шлях лідерства та поділилась набутим досвідом і креативними ідеями щодо розвитку лідерства в університеті.

Представники ДонНТУ взяли активну участь в обговоренні підсумків проектної роботи, основним результатом якої є сформована команда лідерів, які активно впроваджують зміни та з готовністю поширюють свій досвід серед університетської спільноти.

Лідерство в контексті розвитку університету – це здатність передбачити майбутнє вищої освіти та суспільні тренди, сформувати відповідну візію та місію, надихнути на рух вперед і, водночас, взяти повну відповідальність на себе. Бажання та спроможність активно діяти та втілювати у життя нові ідеї є запорукою лідерської позиції ДонНТУ серед переміщених вишів України.

Програму розвитку лідерства у вищій освіті завершено, проте тільки формально. Підводити підсумки ще зарано, оскільки навички впровадження змін, набуті учасниками, та нові партнерства продовжують бути рушієм освітніх реформ і суспільних змін. Проектна діяльність у межах Програми та створені професійні мережі надали поштовх для впровадження нових проектів у ДонНТУ, одним із яких є масштабна п’ятирічна ініціатива Британської Ради – Creative Spark: програма підтримки підприємництва у системі освіти.

Ірина Швець,
проректор з міжнародних зв’язків ДонНТУ