Мешканців Покровська навчали правильному поводженню з побутовими відходами

5-4-2019    Події , Преміум-новина    77

Четвертого квітня в Донецькому національному технічному університеті пройшов семінар «Еко.місто», метою якого стало ознайомлення мешканців міста Покровська з основними правилами поводження з побутовими відходами.

Проект реалізується Молодіжним Хабом Покровська та ДонНТУ в рамках програми Британської Ради «Активні громадяни» (“Active Citizens Ukraine”) за підтримки ГО «Міцна громада».

Проблема утилізації сміття із кожним днем все більш гостро постає перед сучасною людиною. У середньому, кожен із нас продукує близько 1 кг відходів на день. У світлі вищезазначеного особливого значення набуває сортування сміття, що здійснюється з метою задля уникнення змішення різних видів відходів та забруднення навколишнього середовища. Даний процес дозволяє подарувати відходам «друге життя», в більшості випадків – завдяки вторинному його використанню та переробці.

Тож, захід зібрав студентів, школярів, мешканців Покровська та сусідніх міст, екоактивістів, представників органів місцевого самоврядування та небайдужих до навколишнього середовища жителів. Про різні аспекти екожиття розповідали експерти із Києва, Харкова, Покровська, Українська та ін..

Зокрема, Ірина Швець, начальник відділу екології, клімату та енергозбереження Покровської міської ради у своєму виступі торкнулася проблем утилізації відходів у Покровську, у тому числі – які кроки здійснює міськрада та комунальні служби в цьому напрямі та які є можливості у пересічних мешканців.

Наталя Денисенко, заступник координатора руху “Kharkiv Zero Waste: кампанія за ресайклінг”, продемонструвала, що таке екохаб, чим він живе та як мотивувати людей до сортування та забезпечення сталості та стабільності процесу.

Олександра Патлач, волонтер «Зеленої генерації», пояснила основні поняття концепції “Zero waste”, яка полягає у відповідальному споживанні ресурсів та мінімізації відходів вдома, та розповіла про те, що необхідно для старту життя у стилі «Нуль відходів» у себе вдома.

Тетяна Тельнюк-Ковтун, вчитель, учасниця проекту “Zero waste school Ukraine”, поділилася власним досвідом роботи зі школярами щодо прищеплення культури сортування, відповідального ставлення до планети та навколишнього середовища дітям, а також розповіла про реалізацію шкільних екопроектів.

Олександр Македонський і Неля Тюряєва, засновники “ECOCO Ukraine”, акцентували увагу присутніх на досвіді сортування відходів в ОСББ. Зокрема, розповіли, з чого почати, які існують підводні камені, у чому полягають тонкощі сортування та особливості зберігання сировини, а також про те, як почати заробляти на відходах.

По закінченні на учасників семінару чекав живий діалог із запрошеними експертами, а також вікторина та сюрприз від організаторів і партнерів екоподії.

Тож, хочеться вірити, що проведення подібних заходів допоможе змінити ставлення людей до проблеми сортування відходів, а в майбутньому зробить наше місто більш чистим і комфортним.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу