Любов до Батьківщини починається з любові до рідної мови

21-2-2018    Події    446

Міжнародний день рідної мови ‒ день, який відзначають 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що відбулася 26 жовтня ‒ 17 листопада 1999 року в Парижі.

Витоки відзначення дня рідної мови

1952 року тогочасна влада Пакистану проголосила урду єдиною державною мовою, рідною вона була лише для 3% населення. Це було негативно сприйнято, особливо на сході, де майже виключно розмовляли бенґальською мовою. 21 лютого 1952 року, під час демонстрації протесту в Дацці, поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладеш) 1971 року цей день відзначають у країні як день мучеників. За пропозицією Бангладеш, ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

Студенти Донецького національного технічного університету (м. Покровськ) долучилися до відзначення Дня рідної мови, виклавши свої думки про рідну мову у творчих роботах. Пропонуємо вашій увазі фрагменти з них.

Олександр Жабко, ст. гр. ТКР-17
«…Людям часто бракує розуму оцінити, наскільки рідна мова пов’язана з історією народу, чому вона може навчити та від чого застерегти. Тільки егоїзм і власна недолугість стають на заваді її вивчення…»

Лілія Роменська, ст. гр. АКТ-17
«…Немає поганої мови, є ті, хто її не любить, не хоче пізнавати духовний світ своєї Батьківщини!»

Олексій Негрій, ст. гр. ГС-17
«…У нашій країні чимало українців розмовляють не рідною, а іноземною мовою, і через це Україна не може стати самодостатньою державою, бо кожна держава – це люди, громадяни…»

Ангеліна Степанова, ст. гр. МІТ-17
«…Вірю у майбутнє мови нашої, у світлу долю народу, бо мова – це найвищий дар людини й народу!»

Юлія Михалко, ст. гр. ТЗС-17
«…Я вважаю, що кожен народ повинен бути відданий рідній мові, тому що без неї він втрачає свою вартість…»

Марія Жабська, ст. гр. ХТ-17
«Мова – це скарбниця народу. Вона увібрала весь його пекучий біль, страждання й поневолення, та, незважаючи на це, живе та іскриться своєю красою…»