Фінальне заняття курсів з підприємницької діяльності для молоді ДонНТУ

16-10-2018    Події , Преміум-новина    341

Двадцять восьмого вересня в Донецькому національному технічному університеті пройшло фінальне заняття серії тренінгів з підприємницької діяльності для молоді Покровська. Програма реалізується у рамках проекту EU4Youth «Кращі навички для кращого майбутнього» організацією “Save the Children” спільно з партнерською організацією «Слов’янське серце».

Нагадаємо, учасниками курсу стали студенти 3-4 курсів, магістранти, а також аспіранти та викладачі ДонНТУ. Мета програми полягала у наданні їм допомоги у розвитку технічних, організаційних, аналітичних і підприємницьких навичок. Більше двох тижнів молодь отримувала корисні та необхідні знання з інноваційного підприємництва та економічних циклів підприємництва, а також щодо складання бізнес-плану. І ось зараз, по закінченні курсу, вона представила свої власні доробки як результат проведеної роботи.

«Даний курс тренінгів повинен був дати молоді знання з підприємництва, – розповідає тренер Сергій Кравченко, професор кафедри економіки підприємства ДонНТУ. – До того ж, важливим елементом був розвиток ідеї. У студентів технічних спеціальностей з цим особливих проблем немає, а ось гуманітарії в цьому плані дещо відірвані від практики.

Курс включав у себе блок теоретичних знань, блок бізнес-планування та презентацію власної ідеї. За результатами організатори проведуть відбір бізнес-планів, автори найкращих із них отримають грант у розмірі до 1 тис. євро на реалізацію ідеї.

Що ж до учасників, то група була унікальна. Завдяки різноманітним активностям учасники швидко спрацювалися та повністю віддавалися роботі. Студенти заряджали своїм ентузіазмом, і я дуже вдячний їм за це. Проведення тренінгів перетворило викладання звичайної дисципліни на інтенсив, який допоміг працювати зовсім інакше порівняно з традиційними формами навчання. Тут була не тільки економіка, а й ряд інших важливих тем. Студенти активно засвоювали інформацію, і це підштовхувало до підняття все нових і нових питань.

Молода людина, прослухавши курс, могла зробити для себе висновки, чи хоче вона займатися підприємницькою діяльністю, чи то працювати на підприємстві. Незалежно від результату, молодь буде реалізовувати свої проекти. Навіть якщо 3-4 особи з групи спробують організувати свій бізнес, це вже добре.

Я бажаю всім натхнення, сміливо та впевнено йти по життю. І хочеться подякувати Молодіжному Хабу ДонНТУ за місце для проведення, за комфортне розташування та чудові умови для роботи та відпочинку».

«Я не очікувала, що це буде настільки цікаво, – ділиться враженнями Софія Гончарук, студентка 4-го курсу факультету економіки та менеджменту, одна із учасниць тренінгу. – Я була приємно вражена тим рівнем знань, якими з нами ділився Сергій Іванович, і наскільки він зумів зацікавити нам самим процесом. За час занять у нас було все: і сміх, і сльози. Одним словом, цілий спектр різноманітних емоцій. На звичайних лекціях зазвичай ми не можемо їх проявляти, але на тренінгах все було зовсім інакше.

Я працювала над проектом «Виробництво та реалізація поживного та корисного перекусу GRANOLA». Обрала цей напрям, адже наразі в суспільстві збільшується попит на здоровий спосіб життя, а здорове харчування – один із важливих аспектів цього. Споживати смаколики – гарно, але їсти та отримувати при цьому користь – ще краще».

По завершенні презентацій і їх обговорення учасникам вручили сертифікат про закінчення курсу. Після цього операційна команда YEP! DonNTU у складі Ігоря Чельтера (ФКНТ), Дар’ї Савьолкової (ФКІТАЕР) і старшого викладача ФКІТАЕР Гліба Ступака розповіла присутнім про функціонування даної стартап-організації та закликала присутніх долучатися до неї, аби мати можливість втілювати в життя свої ідеї, знаходити однодумців і відкривати для себе масу нових можливостей.

Тож, хочеться побажати талановитій молоді успіхів, сил, досягнення поставлених цілей і реалізації власних амбіцій.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу