Вічна пам’ять

11-8-2017    Пам'ять    1076   

Факультет машинобудування, екології та хімічних технологій, кафедра обладнання переробних технологічних комплексів Донецького національного технічного університету з великим сумом повідомляє, що 10 серпня 2017 року на 71-му році життя після тривалої хвороби помер видатний вчений в галузі машин та апаратів хімічних виробництв, доктор технічних наук, професор ПАРФЕНЮК Олександр Сергійович.

Свій кар’єрний шлях Олександр Сергійович Парфенюк розпочав в 1972 році. Саме тоді після закінчення інституту та отримання диплома інженера-механіка за спеціальністю “Машини і апарати хімічних виробництв” він був залишений на роботу інженером науково-дослідної частини. В 1974 року почав викладати у Донецькому політехнічному технікумі. У 1979 році вступив до аспірантури Московського інституту хімічного машинобудування, а у 1981 році захистив кандидатську дисертацію і повернувся на викладацьку роботу в Донецький політехнічний інститут. В 1988 році було присвоєно звання доцента, а у 2001 року – професора кафедри «Машини і апарати хімічних виробництв». 2004 року професор Парфенюк був призначений деканом факультету екології та хімічної технології ДонНТУ. У 2010 році захистив докторську дисертацію. У лютому 2011 року був обраний завідувачем кафедри “Обладнання переробних технологічних комплексів” ДонНТУ.

Загальний робочій стаж Олександра Сергійовича складав 50 років, з яких 40 років – науково-педагогічної роботи, і 38 років у ДВНЗ «Донецький національний технічний університет».

У 1974 році він був нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР, у 1979 та 1981 роках – срібними медалями ВДНГ СРСР. А у 1982 став лауреатом престижної відзнаки – нагрудного знаку «Винахідник СРСР». У 1991 році отримав премію Ради Міністрів СРСР. У 1996 році присвоєно почесне звання «Заслужений винахідник України». У 2001 році отримав почесній знак «Відмінник освіти України». Олександру Сергійовичу Парфенюку у 2007 році було присвоєно звання ветеран праці України. У 2016 р. був нагороджений Почесною грамотою Кабінету міністрів України.

Був науковим керівником 8 кандидатських і 50 магістерських дисертацій. Мав понад 300 публікацій та 70 авторських свідоцтв та патентів. Був науковим керівником 25 господарчих і державних тем.

За міжнародними договорами співпрацював зі спорідненими кафедрами німецьких технічних університетів Гамбург-Харбург (TUHH) і Кайзерслаутерна (KTU). Під керівництвом Парфенюка Олександра Сергійовича пройшли закордонне стажування більш ніж 20 магістрів і аспірантів.

Активно підтримував зв’язки та плідно співпрацював з великими промисловими підприємствами. Серед промисловців Парфенюк Олександр Сергійович був відомий як надзвичайно талановитий науковець і новатор. Результати наукової роботи Олександра Сергійовича Парфенюка і по сьогодні широко застосовуються на виробництві.

Самовіддане служіння науці, висока міра відповідальності, мудрість і широта мислення здобули Олександру Сергійовичу заслужену повагу колег, студентів і друзів. Він щедро ділився своїми знаннями і досвідом, нікому не відмовляючи в допомозі. Талант педагога дозволяв виховати не одне покоління обдарованих науковців, які по праву називали Олександра Сергійовича Парфенюка своїм наставником. Він належав до категорії людей, яких відрізняє високий професіоналізм, обов’язковість і відповідальність при вирішенні складних завдань.

Колектив університету, факультет машинобудування, екології та хімічних технологій, кафедра обладнання переробних технологічних комплексів сумують у зв’язку зі смертю Парфенюка О.С. і висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким покійного. Світла пам’ять про Олександра Сергійовича назавжди залишиться в серцях всіх, хто його знав.