Пішов із життя видатний вчений Віктор Федорович Сенько

10-4-2019    Пам'ять , Преміум-новина    115

Сенько

Дев’ятого квітня 2019 р. на 77-му році у результаті тяжкої хвороби пішов із життя видатний вчений і талановитий викладач Донецького національного технічного університету Віктор Сенько.

Віктор Федорович народився 1 червня 1942 р. у м. Дебальцево Донецької області. У 1959 р.  вступив до Донецького політехнічного інституту на електротехнічний факультет за спеціальністю «Автоматика та телемеханіка». У 1964 р. отримав диплом інженера з відзнакою та здобув кваліфікацію інженера-електрика. З 1965 по 1966 рр. працював на посаді асистента кафедри теоретичних основ електротехніки ДПІ. З 1966 по 1972 рр. був асистентом, а потім – старшим викладачем кафедри автоматики та телемеханіки ДПІ.

З 1972 р. у зв’язку з організацією кафедри автоматизованих систем керування переведений на посаду старшого викладача цієї кафедри. У 1985-1986 рр. проходив навчання у річній аспірантурі без відриву від виробництва. У 1987 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Искробезопасность электрической цепи головного аккумуляторного светильника и способы ее обеспечения» та отримав диплом кандидата технічних наук зі спеціальності охорона праці в гірничій промисловості.

З 1988 р. – доцент кафедри «Автоматизовані системи керування». У 1989 р. йому було присвоєне вчене звання доцента кафедри автоматизованих систем керування. З 1992 р. працював доцентом кафедри електронної техніки ДонНТУ.

Віктор Сенько зробив вагомий внесок у розвиток вітчизняної електротехніки та силової електроніки. Він є автором 4 навчальних посібників, 32 наукових статей, 11 авторських свідоцтв, був удостоєний у 2008 році звання відмінника освіти України.

Віктор Федорович назавжди запам’ятається в серцях колег і студентів як високомпетентна, доброзичлива та працелюбна людина.

Колектив кафедри електронної техніки