Світла пам’ять

17-1-2018    Пам'ять    642   

румянцев 1

Факультет економіки та менеджменту, кафедра економічної кібернетики та вищої математики Донецького національного технічного університету з глибоким сумом сповіщають, що 16 січня 2018 року на 69 році життя   після тривалої хвороби помер доктор економічних наук, професор РУМЯНЦЕВ Микола Васильович.

Румянцев Микола Васильович в 1970 році закінчив з відзнакою Тамбовський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Математика». Практичний досвід роботи отримав, працюючи стажистом-дослідником на кафедрі математичної фізики в Московському державному педагогічному інституті та інженером в Північно-Донецькому науково-дослідному інституті керуючих обчислювальних машин з 1972 по 1974 роки. З 1976 по 1980 рік працював асистентом кафедри технічних систем управління фізичного факультету Донецького національного університету. В 1981 році захистив кандидатську дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук. У 1983-1984 роках перебував на державних курсах з вивчення іноземної (французької) мови і з 1986 року по 1990 рік працював доцентом кафедри математики загальнонаукового факультету Браззавільского університету імені Марьена Нгуабі (Народна Республіка Конго). З 1980 по 2012 роки працював на кафедрі математики і математичних методів в економіці економічного факультету Донецького національного університету спочатку старшим викладачем, з 1982 року – доцентом, а з 2005 року – професором і заступником декана з наукової роботи.

У 2005 році Микола Васильович захистив докторську дисертацію на тему «Моделі промислової логістики в системі контролінгу підприємства» і йому було присуджено вчений ступінь доктора економічних наук за спеціальністю «Економіко-математичне моделювання», а в 2007 році -присвоєно вчене звання професора кафедри математики і математичних методів в економіці.

З 1 лютого 2012 року проф. Румянцев – завідувач кафедрою «Економічна кібернетика» Донецького національного технічного університету. Микола Васильович брав активну участь у створенні в ДонНТУ випускної кафедри та становленні спеціальності «Економічна кібернетика», яка є важливою для Донецького регіону. Він активно співпрацював з підприємствами, а також з вишами інших регіонів країни щодо впровадження сучасних технологій, економіко-математичних методів та моделей, а також систем прийняття рішень, залучення представників підприємств та вчених до організації навчального процесу. Румянцев М.В. вдало поєднував навчальний процес з науковою роботою – під його керівництвом було підготовлено та захищено 3 кандидатські дисертації, готується до захисту докторська дисертація. Він очолював колектив з виконання держбюджетної науково-дослідної роботи з актуальних питань моделювання детермінованих та стохастичних систем. За результатами наукових та методичних розробок опубліковано понад 240 наукових робіт, серед яких 5 монографій.

Нагороджений нагрудними знаками: «Відмінник освіти України» (2006 р.), «Петро Могила» (2009 р.), «За наукові та освітні досягнення» (2016 р.).

Микола Васильович запам’ятався студентам та колегам як закоханий в свою справу науковець та педагог, чуйний чоловік, завжди готовий допомогти кожному, хто цього потребував.

У ці скорботні дні колектив університету, факультет економіки та менеджменту, кафедра економічної кібернетики та вищої математики висловлюють щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійного.

Світла пам’ять про Миколу Васильовича назавжди збережеться в наших серцях.