В ДонНТУ пройшла відкрита лекція з нагоди відзначення Дня охорони праці

корь

Двадцять першого травня 2019 року в Донецькому національному технічному університеті для студентів і співробітників було проведено відкриту лекцію «Профілактика кору», присвячену Дню охорони праці. Організаторами заходу виступили відділи з охорони праці ДонНТУ та Індустріального інституту, а також гірничий факультет ДонНТУ.

Євгенія Ворона, лікар анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії Покровської центральної районної лікарні, розповіла присутнім про те, що являє собою захворювання, які його основні симптоми та яким чином протікає хвороба. Окремо лікар зупинилася на тому, в чому полягає небезпека кору, які існують шляхи профілактики та як правильно поводитися при виявленні хвороби.

Тож, кір – це інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин. Він вражає, передусім, клітини імунної системи та поширюється з їх допомогою по всьому тілу. При цьому вірус пригнічує вроджений противірусний імунітет.

Варто відзначити, що 30% хворих на кір можуть отримати такі ускладнення, як втрата слуху, енцефаліт і пневмонія. До того ж, кір викликає імунну амнезію – нездатність адекватно реагувати на інфекцію, що продовжується наступні кілька років після хвороби.

Статистика говорить, що на кір в Україні з початку 2019 року захворіло понад 47 тисяч осіб. Декілька випадків зареєстровано і в Покровську. У Міністерстві охорони здоров’я вважають головною причиною поширення інфекції відмову людей від вакцинації, яка, у той же час, є найефективнішим захистом від кору. Процедуру роблять дітям у віці 12 місяців і 6 років. Вакцинують і підлітків 15-17 років, якщо дитина не перенесла кір. Також прищеплюють дорослих. Якщо ж людина вже перехворіла, то організм виробляє імунітет проти інфекції.

Вакцинуватися від кору безкоштовно можуть усі, хто має таку потребу. Отримати дозу вакцини можна в медичному закладі, де працює ваш сімейний лікар, терапевт або педіатр, а з початку літа вакцинуватися безкоштовно можна буде також у приватних медустановах, які підписали договір з Національною службою здоров’я України.

Тож, не хворійте та відповідально ставтеся до свого здоров’я.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу