В ДонНТУ пройшов перший етап міжнародної олімпіади із програмування “The ACM-ICPC International Collegiate Programming Contest 2019-2020”

Тринадцятого квітня 2019 року в ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» пройшов перший етап міжнародної олімпіади з програмування “The ACM-ICPC International Collegiate Programming Contest 2019-2020”. Змагання проводяться під егідою Асоціації обчислювальної техніки (ACM) за участі університету Бейлора (https://icpc.baylor.edu).

Під час проведення олімпіади команди отримують від 8 до 15 завдань (у цьому році – 12), розв’язують їх обраною мовою програмування та надсилають рішення на тестовий сервер. Програми тестуються на вхідних тестах, що є невідомими учасникам. Якщо програма видала неправильну відповідь або не вклалася в обмеження за часом/пам’яттю, то команда отримує повідомлення про це і може надіслати виправлену версію.

На вирішення всіх завдань дається 5 годин. Завдання вважається вирішеним, якщо програма видала правильні відповіді на всіх тестах. На відміну від інших олімпіад, часткові рішення не враховуються. Перемагає команда, яка вирішила правильно найбільше число завдань і отримала найменший штраф за час виконання та кількість спроб.

У 2019 році в першому етапі олімпіади в ДонНТУ взяли участь шість команд студентів факультету комп’ютерних наук і технологій і одна шкільна команда гімназії «Престиж» (м. Курахове Донецької області). Для проведення олімпіади була задіяна лабораторія проектування мікроелектромеханічних систем факультету КНТ, де був забезпечений інтернет-доступ до системи ejudge Центрального регіону.

За результатами змагань команда DonNTU_CSTF_United (Ярослав Сафронов, Богдан Басов і Дар’я Полуніна, тренер – О. Шевченко, ДонНТУ) посіла перше місце серед команд Донецької області, а шкільна команда sKGP_Millennium Falcon (Данило Сачко, Дмитро Сачко, Євгеній Іванов, тренер – Ж. Сплошнова, гімназія «Престиж») – третє місце у шкільному дивізіоні Донецької області.

Колектив викладачів і студентів факультету КНТ вітає переможців і бажає успіхів у наступних етапах олімпіади.

Сергій Цололо,
доцент кафедри комп’ютерної інженерії,
відповідальний за проведення олімпіади у ДВНЗ «ДонНТУ»

,