Участь ДонНТУ в міжнародному проекті «Прогресивне управління університетом» (м. Брно, Чеська Республіка): третя тижнева сесія

10-12-2018    Міжнародне співробітництво   182

11 – 17 листопада 2018 року відбувся черговий візит учасників проекту «Прогресивне управління університетом» до Університету ім. Т.Г. Масарика (м. Брно, Чеська Республіка). Освітня поїздка здійснювалась за сприянням Спілки ректорів вищих навчальних закладів України та Американської Ради з міжнародної освіти. До проекту залучено 25 провідних українських університетів, серед яких три переміщених, у тому числі – ДонНТУ. Головною метою проекту «Прогресивне управління університетом» є сприйняття подальшого розвитку вищої освіти в Україні за допомогою навчання представників університетів, які задіяні у сферах, що є важливими для ефективного управління університетом та інтернаціоналізації.

У третій сесії прийняли участь фахівці з педагогіки, медицини, міжнародних відносин, юриспруденції, економіки, психології та технічного спрямування. Від ДонНТУ до Університету ім. Т.Г. Масарика був запрошений А. Сурженко, декан факультету машинобудування, екології та хімічних технологій.

Темою третьої сесії стала інклюзія в університетському середовищі. Організатори розповіли учасникам сесії про сутність інклюзивної освіти та перспективи розвитку вищої школи в Європейській спільноті. Доктор Ленка Гулова ознайомила учасників сесії з інклюзивними проектами Університету та розкрила перешкоди на шляху впровадження інклюзивної освіти.

Доктор Мартіна Куровскі поділилась досвідом щодо змін у ставленні суспільства до людей з особливими потребами в університетському середовищі. Доктор Деніса Денглерова розповіла про дослідження проблематики інклюзії та навела цікаві результати досліджень.

Організатори проекту запросили всіх зацікавлених представників з України відвідати корпуси природничого факультету, який вразив надсучасним підходом до організації академічного простору Університету XX1 століття.

Не менш вражаючим стало відвідування Центру підтримки студентів з особливими освітніми потребами Університету ім. Т.Г. Масарика, де все до дрібничок враховано для потреб студентів з вадами зору та слуху. Кожна вільна ділянка поза аудиторного простору створює можливість для студентів комфортно відпочити після заняття та підготуватися до наступного. Дуже цікавим було знайомство із школою-лабораторією, з якою співпрацює Університет. Саме школа є майданчиком для вивчення нестандартних підходів до процесів інклюзії. Цікавим виявився підхід до організації середовища аудиторій, який є реально відкритим простором, комфортним для проведення навчання.

Під час перебування в Університеті ім. Т.Г. Масарика та спілкування з колегами панувала атмосфера відкритості, професіоналізму та довіри. Проект надав можливість не тільки поринути у проблематику інклюзивної освіти, а й об’єднав його учасників. Хочу висловити щиру подяку організаторам, координаторам та учасникам проекту «Прогресивне управління університетом» та побажати своїм колегам успіхів та нових проектів у майбутньому.

Андрій Сурженко,
декан факультету машинобудування, екології та хімічних технологій

, , ,

Повернутися