Співпраця за проектом Еразмус+ триває: нові тренінги з цифрової компетентності в Педагогічному університеті (м. Краків, Польща)

15-4-2019    Міжнародне співробітництво   96

З 18 по 21 березня 2019 року в Педагогічному університеті ім. Комісії народної освіти (м. Краків, Польща) відбулися тренінги, передбачені планом виконання проекту “Рамкова структура цифрових компетенцій для українських вчителів та інших громадян (dComFra)”, у роботі яких взяли участь викладачі з ДонНТУ: доцент кафедри прикладної математики та інформатики Наталя Костюкова, доцент кафедри комп’ютерної інженерії Сергій Цололо та старший викладач цієї ж кафедри Юлія Дікова.

Під час тренінгів співробітники польського університету ознайомили українських партнерів зі стратегіями вдосконалення цифрової грамотності в Польщі як складової планів комп’ютеризації. Так, в країні активно впроваджуються відповідні стратегії “Електронна Польща”, “Цифрова Польща” та інші. Польські колеги ознайомили учасників тренінгів з тенденціями дошкільної освіти, вивчення інформатики на рівні загальноосвітніх шкіл, стандартами цифрових компетенцій дітей, підлітків та дорослих. Цікавим був кросс- коучинг проектів dComFra та «Створення сучасних магістерських студій в інформаційних системах». Інтерес викликала розповідь про ІТ-інфраструктуру в Інституті комп’ютерних наук, зокрема, про організацію серверних кімнат, та про єдині середовища для інтерактивного аналізу даних Anaconda / Python + Jupyter-notebooks.

Весняний Краків зустрів гостей привітним сонцем і справив незабутнє враження. Найпопулярніше у Польщі туристичне місто, яке офіційно називається Столичне Королівське Місто Краків, де протягом семи століть (з 1038 р) коронували всіх королів Польщі, зачаровує своїм величним історичним центром. Ринкова площа, Маріацький костел, Королівська дорога і замок Вавель вражають величчю та красою. Всім учасникам тренінгів сподобався історичний музей Кракова “Підземелля Ринку”, інтерактивний та пізнавальний.

Знайомство з досвідом європейських колег дає надію на плідну співпрацю в проекті.

Наталя Костюкова,
доцент кафедри прикладної математики та інформатики

, ,

Повернутися