Проект ДонНТУ «Вода: життя чи небезпека» −  наша нова  перемога на конкурсі проектів соціальної дії

18-2-2019    Міжнародне співробітництво   105

З 1 по 4 лютого 2019 р. у м. Святогірськ відбувся пітчинг проектів соціальної дії для мешканців Донецької та Луганської областей за підтримки Британської Ради. ДонНТУ презентував два проекти. Один з проектів під назвою «Вода: життя чи небезпека?» має за мету проведення комплексу заходів з визначення якості води. Авторами проекту є В’ячеслав Каулін, доцент кафедри хімічних технологій та Ірина Данило, молодший науковий співробітник кафедри. Другий проект «Family vocation space», автором якого є Анна Воропаєва, доцент кафедри автоматики та телекомунікацій, передбачав створення дитячої ігрової кімнати у гуртожитку.

За результатами першого туру було відібрано 42 проекти, серед яких 8 проектів стали переможцями  з повним фінансуванням та 3 – з частковим. Проект ДонНТУ «Вода: життя чи небезпека?», який ми презентували від кафедри «Хімічні технології» ДВНЗ «ДонНТУ» виявився одним з проектів-переможців, який отримав повне фінансування з боку Британської Ради.

Метою нашого проекту «Вода: життя чи небезпека?» є збереження життя та здоров’я мешканців м. Покровська. Проект передбачає проведення заходів з визначення якості води зі свердловин та інформування населення про загрозу споживання забрудненої води. В першу чергу проект націлений на дітей та людей літнього віку, які не мають змоги отримати інформацію щодо якості споживаної води. Завдяки реалізації нашого проекту, мешканці міста матимуть змогу безкоштовно отримати інформацію про якість води з їх власних свердловин. Ми сподіваємося, що отримані знання зменшать ризики отруєнь та захворювань у людей внаслідок споживання неякісної води. І як глобальний результат це збереже їх життя та здоров’я.

У перший день конкурсу програма передбачала презентації власних проектів, після якої відбувся тренінг з проектного дизайну. 4 лютого проходив фінал конкурсу, де учасники презентували доопрацьовані проекти соціальної дії і мали можливість продемонструвати навички, отримані під час тренінгу. Серед членів журі були представники Британської Ради та Громадської організації «Добро» (м. Добропілля).

Загальна атмосфера тренінгу була творчою та доброзичливою. Привітні та відкриті до спілкування фасилітатори, які є безумовними спеціалістами у своїй справі, навчали та допомагали учасникам. Під час сесій з проектного дизайну кожен учасник зміг отримати корисні поради щодо презентації проектних заявок. А свіже лісове повітря Святогірська допомагало сприйняти та переосмислити отримані знання. Спираючись на власні враження, можу сказати, що набутий досвід безперечно допоможе нам реалізовувати нові конкурсні проекти у майбутньому.

Данило Ірина,
молодший науковий співробітник кафедри хімічних технологій

, , ,

Повернутися