Покровськ – Кайзерслаутерн: співробітництво триває

18-9-2018    Міжнародне співробітництво   275   

У серпні 2018 року у рамках спільних досліджень наночасток викладачі Донецького національного технічного університету Андрій Топоров, Павло Третьяков і Ольга Алексєєва  відвідали Технічний університет Кайзерслаутерна. Цього разу проводилися дослідження з реалізації спільно розроблених математичних моделей у вигляді чисельних рішень. Слід зазначити, що Технічний університет Кайзерслаутерна має в своєму розпорядженні один з найпотужніших серед ВНЗ Німеччини обчислювальний кластер і комплекс ліцензійного програмного забезпечення. За підтримкою завідувача кафедри механічної технології часток, почесного доктора ДонНТУ Сергія Антонюка науковці ДонНТУ отримали доступ до обчислювальних ресурсів кластера. Використовуючи сучасні програмні комплекси з моделювання, вдалося в короткі терміни провести всі заплановані розрахунки.

Крім того, було досягнуто згоди про передачу ДонНТУ дослідницького обладнання для дослідження наночасток. Установка дозволить досліджувати наночастки розміром від 40 нм в різних газах і рідинах. Це значно розширить можливості для аспірантів і магістрантів щодо виконання їх наукових робіт.

7

Західні колеги дуже  доброзичливо ставляться до України та українців, розуміють наші проблеми і завжди раді допомогти. Серед запланованих заходів було проведено тристоронню зустріч з професором Каунаського технологічного університету (Литва) Расою Шлінкшене. На зустрічі обговорювалися можливості проведення спільних наукових досліджень за участю аспірантів і магістрантів. Першим і головним кроком на шляху успішної співпраці має стати володіння українськими магістрантами і аспірантами іноземними мовами. Можливість проводити дослідження спільно з західними колегами на сучаснішому обладнанні є найкращою мотивацією до вивчення мов.

6

Європа не перестає захоплювати не тільки своїми науковими досягненнями, але й туристичними дивами. Так, поблизу містечка Андернах, всього в 200 км від Кайзерслаутерна знаходиться найбільший в світі холодний гейзер з унікальною природною системою викиду води. Співробітники ДонНТУ мали змогу також ознайомитись з культурними та історичними пам’ятками Німеччини. Сподіваємось на подальшу співпрацю і успіхи у наукових проектах.

 

Андрій Топоров,
виконуючий обов’язки завідувача
кафедри обладнання перероблюючих технологічних комплексів

, ,

Повернутися