Новітнє лабораторне обладнання від німецького консула

13-2-2019    Міжнародне співробітництво   123

Візит генерального консула Німеччини у Донецькій області пана Вольфганга Мьоссінгера до ДонНТУ завжди є дуже важливою подією. Пан Вольфганг Мьоссінгер є давнім другом нашого університету: два роки тому він був обраний почесним професором ДонНТУ. Наш німецький друг завжди жваво цікавиться університетським життям, підтримує та допомагає студентам і викладачам вишу у складні часи. Ось і цього разу пан генеральний консул приїхав до нашого університету з приємною місією: передати нове технологічне обладнання для Лабораторії води, що була створена за безпосередньою участю пана Вольфганга Мьоссінгера.

Новий прилад є лабораторним млином з незалежною системою охолодження, здатним подрібнювати тверді речовини до фракцій у 10 мікрон для очищення води. Разом із ним були передані допоміжні прилади, зокрема, піпетка, за допомогою якої можливо відбирати мікродози рідини – від 50 до 200 мікролітрів, або 0,05-0,2 мілілітрів. Для наявного обладнання така точність раніше була недосяжною, тому при дослідженнях доводилося здійснювати приблизне дозування.

За словами завідувача кафедри хімічних технологій Євгена Збиковського, для точного результату при аналізі води необхідно готувати тверду суміш кількох компонентів і рівномірно перемішувати лабораторним млином, а також відміряти мікродози рідин спеціальною піпеткою. Саме це дозволяють зробити нові прилади. Їх також можна використовувати при дослідженні нових матеріалів, в тому числі – сорбентів для очищення води.

Обладнання вже активно використовується викладачами і студентами для проведення наукових досліджень і в навчальному процесі. Діяльність Лабораторії води має практичну цінність для нашого регіону, дозволяє підприємствам і приватним особам долучитися до вирішення проблеми якості води завдяки новітньому обладнанню кафедри хімічних технологій ДонНТУ.

У своєму інтерв’ю місцевому телебаченню пан Вольфганг Мьоссінгер не приховував, як приємно йому бувати в ДонНТУ, спілкуватися з викладачами та студентами, допомагати науковцям і сприяти проведенню нових наукових досліджень.

13

У свою чергу, ми хочемо подякувати нашому другові та партнеру пану Вольфгангу Мьоссінгеру за підтримку, активну співпрацю й роки дружби з ДонНТУ.

Оксана Попова,
фахівець відділу міжнародних зв’язків