Навчальний візит науковців ДонНТУ до Університету Кінгстон (м. Лондон)

10-6-2019    Міжнародне співробітництво   698

На початку травня 2019 року в Університеті Кінгстон (м. Лондон, Велика Британія) відбулись тренінги з політики інновацій та підприємництва у рамках Програми Creative Spark: підтримка підприємництва у системі освіти. Учасниками тренінгів стала команда ДонНТУ у складі: Ірина Швець, проректор з міжнародних зв’язків, Олександра Следь, керівник аспірантури і докторантури, Андрій Сурженко, декан факультету машинобудування, екології та хімічних технологій, Євген Збиковський, завідувач кафедри хімічних технологій, В’ячеслав Каулін, доцент кафедри хімічних технологій, Ірина Данило, молодший науковий співробітник кафедри хімічних технологій, Маргарита Біленська, аспірант факультету економіки та менеджменту. Візит відбувся в рамках проекту Британської Ради – Spark Enterprise Analytical Lab, який є спільним проектом Донецького національного технічного університету, Харківської медичної академії післядипломної освіти та Університету Кінгстон.

Під час навчального візиту науковці ДонНТУ ознайомилися з досвідом залучення студентів та молодих підприємців до розвитку підприємницької діяльності в Університеті Кінгстону. Представник Університету Кінгстон доктор Іван Жупіч, який є координатором проекту SEAL, провів змістовну лекцію про підприємницьку екосистему та інститути, що підтримують підприємницьку діяльність, умови залучення партнерів в процес розробки інноваційного продукту. Після теоретичних занять наша команда мала змогу продемонструвати свої навички командної роботи під час хакатону, який провела викладач Університету Кінгстон – Марта Мадор.

А для того, щоб перший день приємно запам’ятався для нас, організатори заходу влаштували захоплюючу подорож на катері по річці Темза. Погода була дуже теплою та сонячною, тому позитивні враження від подорожі до Хемптон Корта надали заряд бадьорості на наступні робочі дні.

Під час другого дня досвідчені спікери: доктор Алеш Пустоврх та професор Сергій Міхаловський розповіли про міжнародні можливості грантового фінансування. Зокрема, значну увагу було приділено подачі проектних заявок до Горизонту 2020. Під час візиту ми мали змогу ознайомитись з англійською практикою створення бізнес-інкубаторів на базі закладів вищої освіти. Ці теми визвали жваву дискусію між представниками ДонНТУ та Університету Кінгстон, що сприяло конструктивним рішенням з приводу шляхів реалізації проектних завдань для обох сторін Програми  Creative Spark та створенню бізнес-інкубатору на базі ДонНТУ.

Доктор Яніс Пієракіс, старший викладач з підприємництва та інновацій, ознайомив нас з інноваційними методами залучення фінансів. Незабутньою стала екскурсія лабораторіями університету, які обладнані сучасними та надзвичайно потужними приладами.

А найцікавішою частиною тренінгів став візит до лондонських установ, які підтримують підприємницьку діяльність. Наша команда мала змогу не тільки теоретично перейняти досвід закордонних колег з розвитку та підтримки молодих підприємців, але й на власні очі побачити як функціонують існуючі бізнес-інкубатори. Під час зустрічі з керівниками одного з наймасштабніших бізнес-інкубаторів Лондону наші колеги дізналися багато корисної інформації щодо функціонування бізнес-інкубатору.

Звичайно ж, не дивлячись на доволі напружений графік тренінгів, вдалося знайти час на прогулянки по Лондону. Екскурсія містом відкрила нам історичний Лондон. Під час екскурсії ми мали нагоду ознайомитись з транспортною системою міста, його найвідомішими унікальними пам’ятками, такими як Букінгемський Палац, Вестмінстерське Абатство, Тауерський міст і, звісно, Біг Бен. Лондон зачарував нас своєю величчю, надзвичайною архітектурою, традиціями, англійським колоритом та наповнив своєю дивовижною атмосферою.

По закінченню тренінгів усі члени команди ДонНТУ отримали сертифікати Університету Кінгстон. Завдяки отриманому досвіду та підтримці наших англійських колег ми маємо змогу відкрити на базі університету бізнес-інкубатор, який буде підтримувати студентів та молодих підприємців нашого міста. В цілому, навчальний візит виявився мотивуючим, сповненим цікавими ідеями та враженнями!

Маргарита Біленська,
аспірант факультету економіки та менеджменту

Ірина Данило,
молодший науковий співробітник кафедри хімічних технологій