Гдиня запрошує: участь молоді ДонНТУ у навчальному візиті до Польщі

15-5-2019    Міжнародне співробітництво   39

Нещодавно заступник начальника підрозділу з організації виховної роботи студентів Яна Кот взяла участь у навчальному візиті до Польщі за проектом «Study Visits in Gdynia». Навчальна програма реалізується в Україні з 2005 року польською громадською організацією «Центр співпраці молоді» за підтримки міської ради міста Гдиня. У візиті взяли участь представники України, Молдови, Білорусі. Учасники проекту – це молоді люди, які є студентами, громадськими активістами, працівниками вищих навчальних закладів і сфери культури.

Програма охоплювала всі напрямки діяльності Поморського воєводства (м. Гдиня, Гданськ, Сопот) і в цілому знайомство з Польщею. “Розуміння цінності й важливості минулого відіграє велику роль для становлення розвинутої держави” – ця теза супроводжувала нас під час знайомства з культурою та історією країни, візиту до Європейського центру солідарності та Музею еміграції в Гдині. Від відділу освіти при музеї еміграції ми отримали корисну практичну інформацію щодо громадських проектів, які наразі є дуже актуальними. Для нас корисною була інформація про те, як залучати студентів до спільних ефективних і цікавих проектів.

Візит до бізнес-інкубатору продемонстрував нам, як надати молоді знання та навички  підприємницької діяльності, а також, як орієнтувати молодь на корисні для суспільства бізнес-проекти. Студентам, які починають свої стартапи, ці знання стануть у нагоді для подальшої діяльності.

Відвідування бібліотеки «Манхеттен» і Молодіжної бібліотеки змінює уявлення про цей заклад. Сучасна бібліотека – це зручний коворкінг, майданчик для розвитку та цікавих зустрічей, розважальних і пізнавальних заходів.

Під час зустрічей із представниками органів місцевого самоврядування значна увага приділялася проблемам освіти. Ми дізналися про особливості функціонування та труднощі, які існують у цьому секторі. Дуже конкретно була представлена тема децентралізації, реформ, ролі молоді у прийнятті рішень. Відвідування громадського сектору допомогло зрозуміти важливість просторів для молодих людей, розвитку їх ідей і ініціатив, згуртованості та спрямуванню своїх зусиль на оригінальні проекти, які позитивно впливають на розвиток міста та країни.

Обмінний візит пройшов дуже швидко, але плідно, залишив по собі неймовірно цінні знання, досвід і вмотивованість, бажання поділитися отриманою інформацією зі студентами та долучити їх до корисних і цікавих проектів.

Яна Кот,
заступник начальника підрозділу з організації виховної роботи студентів

, ,

Повернутися