Форум кар’єри ДонНТУ: нові горизонти співпраці з підприємствами регіону

17-12-2018    Міжнародне співробітництво , Центр Кар'єри   467   

Тринадцятого грудня в Донецькому національному технічному університеті пройшов Форум кар’єри, організований у ході реалізації міжнародного проекту «Успіх зароджується тут: кар’єрні центри університетів Донбасу» за підтримки Чеської неурядової міжнародної організації «Людина в біді» в рамках проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Захід зібрав студентську молодь, викладачів вишу та представників провідних підприємств міста та регіону.

Розпочався Форум пленарним засіданням. З вітальними словами та побажаннями плідної роботи до присутніх звернулися Ярослав Ляшок, ректор ДонНТУ, та Ірина Швець, проректор з міжнародних зв’язків.

Далі виступили запрошені гості – представники виробництва й установ, які у своїх доповідях презентували підприємства регіону, зацікавлені у працевлаштуванні, стажуванні та проходженні практики молодими фахівцями. Так, Євгенія Савенко, керівник проектів департаменту з навчання та розвитку дирекції з персоналу ТОВ «Метінвест Холдинг», розповіла про особливості вибору професії. Борис Кармазін, директор з персоналу та соціальних питань ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод», представив ґрунтовну доповідь на тему: «АКХЗ – ваші нові можливості». Світлана Гопка, начальник відділу кадрів збагачувальної фабрики «Свято-Варваринська» ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод», і Михайло Василішин, заступник головного механіка підприємства, розповіли про перспективи розвитку збагачувальної фабрики «Свято-Варваринська». Олексій Качалов, технічний директор ДП «Мирноградвугілля», розглянув сутність кадрового потенціалу та проблемні питання стабілізації кадрового складу.

Сергій Семірягін, заступник генерального директора ТОВ НВП «Дніпроенергосталь», к.т.н., доцент, зробив огляд інноваційної політики сучасної інжинірингової компанії. Євген Риженко, керівник дидактики ДП «Фесто», пояснив, в чому полягають ключові компетенції фахівця майбутнього. Тетяна Демієва, начальник відділу з адміністрування персоналу ВСП «Шахтоуправління «Добропільське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля», акцентувала увагу присутніх на шляхах побудови кар’єри на сучасному підприємстві, а завершила пленарне засідання Лариса Нізельник, управляюча центральним відділенням АТ «Ощадбанк» (м. Покровськ) доповіддю «Ощадбанк як надійний роботодавець».

По завершенні офіційної частини відбулося урочисте відкриття оновленого Центру кар’єри ДонНТУ та круглий стіл за участю науково-педагогічних працівників вишу та представників виробництва, в ході якого було проаналізовано результати співробітництва та обговорено шляхи подальшої співпраці. Завершився круглий стіл екскурсією лабораторіями ДонНТУ для гостей заходу.

Паралельно для студентів проходили секційні засідання у форматі тренінгів:

тренінг 1: «Ласкаво просимо до Метінвест!», тренери – Світлана Тупілєнко, начальник відділу кадрів ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод», та Анастасія Копилова, інженер з підготовки кадрів відділу навчання та розвитку персоналу;

тренінг 2: «Параметри розвитку сучасних агропромислових багатопрофільних підприємств», тренер – Катерина Кузнєцова, фахівець з навчання та розвитку персоналу ПАТ «АПК-Інвест»;

тренінг 3: «Інноваційність на підприємстві», тренер – Тетяна Дубрівська, головний фахівець із навчання та кадрового резерву ВСП ШУ «Білозерське» ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля».

Під час цих зустрічей студенти мали змогу більш тісно поспілкуватися з представниками підприємств, поцікавитися умовами роботи на них, задати свої запитання та отримати на них вичерпні відповіді. Також програма Форуму включала ознайомлювальні екскурсії на ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» та ШУ «Білозерське» ТОВ ВСП «ДТЕК «Добропіллявугілля».

Тож, сподіваємося, подібні заходи сприятимуть працевлаштуванню студентів ДонНТУ та налагодженню зв’язків із роботодавцями, а також допоможуть молодим спеціалістам знайти бажане місце роботи та професійно реалізуватися в обраній сфері.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу

, , , ,

Повернутися