Цікава подорож до Німеччини

23-3-2016    Міжнародне співробітництво , Студенту   1296   

У березні 2016 року магістри факультету комп’ютерних наук і технологій Донецького національного технічного університету на чолі з деканом факультету О.М. Мірошкіним відвідали Штутгартський університет та Надпродуктивний обчислювальний центр Штутгарту (Німеччина) за запрошенням директора, професора Міхаеля Реша.

Під час візиту студенти мали змогу долучитись до наукових груп, зусилля яких спрямовані на вирішення актуальних задач промисловості, сучасних енергоефективних технологій, штучного інтелекту, надпродуктивних обчислень й інших галузей. У лабораторіях Штутгартського університету вони працювали з моделями автомобільного бортового комп’ютера, промислового конвеєру та побачили, як програмовані мобільні роботи грають у футбол. Пограти можна було й власноруч, до того ж, у буквальному сенсі: у студентів була нагода виграти у спеціального комп’ютера в настільний футбол, але зробити це виявилося не так легко.

 

 

У рамках культурної програми студенти відвідали екскурсію заводом Mercedes, де побачили процес створення автомобіля з етапу комп’ютерного проектування до моменту тест-драйву новеньких Mercedes-Benz S-Класу та Mercedes-Benz Maybach. Можна було й самому посидіти за кермом автомобіля, однак, лише віртуального. Зрозуміло, що екскурсія не залишила байдужим нікого.

 

 

Цікавим досвідом для гостей з України стало відвідування лекції в приміщенні Ратхаусу міста Штутгарт. Такі зустрічі є регулярними та спрямовані на те, щоб донести інформацію про сучасний стан й актуальні проблеми науки до жителів міста та його керівництва. Цього разу лекція була на тему «Індустрія 4.0», що відображає напрям розвитку європейської промисловості.

Охоплені бажанням побачити й інші міста, студенти відвідали Мюнхен і Ульм (Німеччина), а також Страсбург (Франція). Серед багатьох вражень від архітектури, культури та смачних німецьких страв окремо можна виділити тренування серфінгістів у міському парку Мюнхена.

«Вивчайте іноземні мови, беріть участь у різних міжнародний програмах, використовуйте всі можливості задля досягнення своєї мрії», – підсумовує О.М. Мірошкін.

 

І.С. Грабовенко,
начальник відділу міжнародних
зв’язків

Повернутися