Відбувся II міський фестиваль–конкурс учнівських проектів «Покровська STEM and Arts весна»

29-5-2019    Преміум-новина    58

Двадцять дев’ятого травня 2019 р. на базі ЗОШ №9 міста Покровська відбувся II міський фестиваль–конкурс учнівських проектів «Покровська STEM and Arts весна» 2019.

Конкурс проводиться з метою реалізації державної політики з урахуванням нових вимог закону України «Про освіту» щодо посилення розвитку науково-технічного напряму в навчально-методичній діяльності на рівні шкіл міста, підвищення творчого потенціалу молоді та професійної компетентності педагогічних працівників.

Основними завданнями конкурсу є:

– формування стійкої мотивації у вивченні дисциплін, на яких ґрунтується STEM- освіта, розвиток розумово-пізнавальних і творчих якостей учнів, готовності до розв’язання комплексних задач, когнітивної гнучкості, співпраці;

– створення основи для успішної самореалізації особистості, міждисциплінарних навчальних програм;

– модернізація та інноваційний розвиток природничо-математичного, гуманітарного профілів освіти;

– популяризація інженерно-технічних професій серед учнівської молоді;

– привернення уваги представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадськості до проблем освіти, виховання підростаючого покоління.

Фестиваль проходив у два етапи.

I етап – шкільний. На даному етапі загальноосвітні навчальні заклади міста створювали ідею кінцевого продукту STEM – проекту, формували творчі групи педагогів і учнів, розробляли план інтеграції навчальних предметів щодо реалізації проекту, а також проводили заходи, пов’язані з реалізацією проекту.

II етап – міський. Загальноосвітні навчальні заклади презентували матеріали, що містять детальний опис проекту (тема, мета, завдання, очікувані результати, етапи підготовки та реалізації).

У фінальному (очному) етапі конкурсу проводиться представлення проекту та його захист, у ході якого використовується мультимедійна презентація чи відеоролик із описом всіх етапів роботи над проектом.

Варто відзначити, що фестиваль-конкурс проводився у таких номінаціях:

– «Проект громадянського спрямування»;

– «Науковий проект»;

– «Творчий проект»;

– «Проект громадянського спрямування».

Зокрема, на заході були представлені проекти, над якими 15 навчальних закладів Покровська (ЗОШ №2, 3, 4, 6, 8, 9, 12, 14, 15, 33, 35, БПГ, НВК №1 та НВК №2, а також міський ліцей «Надія») працювали протягом навчального року: миловаріння, облаштування пришкільних ділянок, виготовлення спортивного приладдя, ремонт шкільних кабінетів, виготовлення екопаперу тощо. До речі, при підготовці деяких проектів школярам надали посильну допомогу студенти та викладачі ДонНТУ.

Журі конкурсу, до складу якого увійшла проректор ДонНТУ з науково-педагогічної роботи Вікторія Воропаєва, оцінювали кінцевий продукт STEM-проекту, етапи його розв’язання через інтеграцію навчальних предметів, його практичну значимість. За результатами  презентацій проектів фахове журі конкурсу визначить три команди-переможці.

, ,