На факультеті економіки та менеджменту пройшла Всеукраїнська конференція «Актуальні соціально-економічні проблеми держави та регіонів»

15-5-2019    Конференції , Преміум-новина    822

В Донецькому національному технічному університеті відбулася ювілейна Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні соціально-економічні проблеми держави та регіонів», присвячена 50-річчю факультету економіки та менеджменту.

Мета заходу – об’єднання вчених-економістів, студентів і аспірантів для обговорення та вирішення стратегічних питань збалансованого розвитку держави, регіонів, підвищення підприємницької активності суб’єктів господарювання, зростання життєвого рівня населення, підвищення якості суспільних послуг на основі ефективного використання наявного потенціалу,  а також правового забезпечення та державного стимулювання цих процесів.

Загальна кількість учасників конференції становила більше 250 осіб. Географія охвату доволі широка та включає такі міста, як: Покровськ, Київ, Черкаси, Львів, Вінниця, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Чернівці, Запоріжжя, Харків, Маріуполь, Кам’янець-Подільський, Рівне, а також представників із Білорусі  (м. Мінськ, Брест, Горки) та Гвінеї. Окрім студентів, авторами статей стали близько 20 докторів наук, 35 кандидатів наук, 13 викладачів і аспірантів.

Розпочався захід привітальними словами декана ФЕМ О. Олейнікова. Олександр Анатолійович нагадав присутнім основні віхи історії факультету й охарактеризував науково-дослідну роботу студентів і викладачів. Після цього декан виконав почесну місію: за особисті трудові досягнення у професійній сфері, плідну наукову та науково-педагогічну діяльність, бездоганну працю, високий професіоналізм і з нагоди 50-річчя від дня заснування факультету економіки та менеджменту почесними грамотами відзначив наступних викладачів ФЕМ:

Валентину Антоненко, доцента кафедри ОФЕБ;

Еріку Ровт, старшого викладача кафедри ЕіМ;

Оксану Фіщенко, доцента кафедри ЕПР;

Валентину Хобту, завідувача кафедри ЕПР;

Ларису Шилову, доцента кафедри ЕПР;

Надію Ющенко, доцента кафедри ЕіМ.

Окрім того, декан презентував присутнім монографію випускниці факультету, доктора економічних наук, професора Оксани Захарової, присвячену 50-річчю ФЕМ.

Після цього слово надали керівникам наукових секцій і завідувачам кафедр факультету, які побажали учасниками подальших успіхів у дослідницькій роботі, цікавих і вдалих наукових пошуків, а також наголосили на тому, що потрібно постійно навчатися чомусь новому та вдосконалювати свої знання та вміння, адже все це є запорукою як успішної професійної діяльності, так і позитивних зрушень у країні в цілому.

По завершенні пленарного засідання конференція продовжила свою роботу за секціями, в ході яких молоді науковці виступали з доповідями. Зокрема, вони стосувалися різноманітних актуальних соціально-економічних проблем держави та регіонів і охоплювали наступні напрями:

1. Стратегічні пріоритети розвитку економічних відносин на макро- та макрорівнях.
  2. Проблеми розвитку фінансів і фінансової науки.
  3. Проблеми та розвиток підприємництва в сучасних умовах господарювання.
  4. Теорія та практика сучасного менеджменту.

Виступи супроводжувалися активним обговоренням і науковою дискусією, а по завершенні конференції найкращих доповідачів відзначили грамотами та цінними подарунками.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу