На базі ДонНТУ пройшло відкриття Тижня сталої енергії

13-5-2019    Преміум-новина    35

Тринадцятого травня на базі Донецького національного технічного університету пройшло відкриття Тижня сталої енергії, що проходитиме з 13 по 18 травня 2019 р..

Захід реалізується у межах добровільних обов’язків «Угоди мерів», підписантом якої є Покровська міська рада, з метою інформування населення щодо економічних , екологічних і соціальних переваг енергозбереження, а також підвищення громадського освітнього рівня у сфері сталої енергії.

Основними завданнями проведення Тижня сталої енергії є:

– залучення мешканців міста до активної пізнавальної, пропагандистської, трудової та суспільно-корисної роботи;

– демонстрація практичних напрацювань школярів, студентів і вихованців творчих учнівських об’єднань у питанні збереження енергетичних ресурсів і відродження довкілля;

– популяризація кращого досвіду збереження та раціонального використання енергетичних ресурсів;

– інформування населення щодо комплексного підходу до пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них;

– задоволення потреб у екологічному волонтерському самовизначенні та творчій самореалізації активних людей, підготовка учнівської молоді до свідомої енергозберігаючої та природоохоронної діяльності.

Що ж до безпосередньо заходу, розпочався він вітальними словами проректора з науково-педагогічної роботи ДонНТУ Вікторії Воропаєвої. Після цього Ганна Нечай, головний спеціаліст відділу інвестицій та стратегічного розвитку міста Покровської міської ради, детально ознайомила присутніх із програмою заходів Тижня сталої енергії. Далі заступник міського голови Андрій Луганський у загальних рисах розповів про сутність «Угоди мерів» і про те, що вже зроблено в місті в рамках її підписання.

Марина Голуб, начальник відділу освіти, доповіла про зроблені кроки на шляху переходу закладів освіти на альтернативні джерела енергії. Дмитро Гордієнко, директор КП «Покровськтепломережа», торкнувся питань ефективного використання енергоресурсів і захисту клімату в Україні, а також зупинився на важливості системного підходу до них. У свою чергу, начальник виробничого відділу КП «Покровськводоканал» Артем Чорний акцентував увагу присутніх на окремих акцентах свідомого споживання водних ресурсів.

Також із доповідями виступили викладачі та студенти ДонНТУ. Так, Віктор Костенко, завідувач кафедри природоохоронної діяльності, розповів про аспекти ресурсозберігаючих трансформацій  економічної системи підприємства. Антон Бензарь доповів про можливість розробки системи альтернативного електроживлення університету, а Юлія Бурцева – про збір і акумуляцію твердих побутових відходів із середніх і малих населених пунктів.

Окрім того, у перший день Тижня сталої енергії відбувся показ і обговорення фільму «Спасти планету».

, ,