Команда ДонНТУ вкотре взяла участь у регіональному фестивалі «RoboСхід»

28-5-2019    Преміум-новина    91

photo5427252320724429693Ми живемо в епоху, коли кордони між уявою та реальністю розмиті. Технології стрімко розвиваються, а разом із ними росте й область робототехніки. Дуже скоро роботи стануть однією з частин суспільного життя. Можливо, будуть прибирати вулиці, можливо, будувати будинки. Ну, а доки сфера робототехніки активно розвивається та подає надії.

Так, 26 травня команда Донецького національного технічного університету у складі Гліба Ступака, Раміна Ахмедова, Андрія Прокушева, Сергія Білянського, Анни Удинської, Данила Качана, Юрія Аносова, представників факультету ФКІТАЕР, а також Ігоря Чельтера, студента факультету КНТ, взяли участь у третьому регіональному фестивалі «RoboСхід».

Політехніки представили аудиторії макети системи адаптивного вуличного освітлення RoadSSL і голографічного помічника STESHA, два 3D-принтери, придбаних у рамках реалізації проекту 3D-Lab, а також провели майстер-класи, в ході яких ознайомили охочих із основами побудови простих систем автоматики та робототехніки на базі Arduino та конструкторів Lego WeDo 2.0.

«На фестиваль я приїжджаю вже другий рік поспіль, – ділиться своїми враженнями Юрій Аносов. – Цей захід – відмінна нагода розповісти про свій проект, а також знайти однодумців та інвесторів. Окрім того, тут можна ознайомитися з розробками інших людей».

Разом із командою ДонНТУ до Краматорська вирушили учні ЗОШ №2 і №12 шкіл міста Покровська, ЗОШ №5 Мирнограда та делегація з міста Родинське. Учнівська молодь відвідала виставку роботів Lego WeDo і MindStorms і взяла участь у конкурсі «Робослалом» у складі команд «Моко» (Микита Дубина, Михайло Когтєв, Тамерлан Шиленко) та «Т-1000» (Іван Лєсніков, Сергій Котов, Віолетта Довголюк, Євген Крюков, Валерія Рудик, Кирило Кириченко).

«Хоча наша команда і не зайняла призових місць, участь у даному конкурсі – це вже величезний досвід, який стане у нагоді у подальшому житті, – розповів учень ЗОШ №12 Дмитро Придатько. – Взагалі, враження від конкурсу позитивні, шкода, що можливість регулярно відвідувати подібні заходи випадає не так часто».

Безпосередньо фестиваль проходив з 10 до 15 години. Всі охочі змогли подивитися на презентації дитячої та юнацької творчості у сфері робототехніки, побачити ігри роботів за категоріями «Робофутбол», «Робосумо», «Слалом», «Кегельрінг», а також взяти участь у різних майстер-класах.

Для команди ДонНТУ – це далеко не перший досвід участі у подібних заходах. Восени минулого року студенти вишу за підтримки Добропільського центру молоді «ДОБРО» провели презентацію «Східного робоклубу» в рамках ініціативи “Meet and Code”, яка була спрямована на реалізацію проектів у галузі програмування для дітей і молоді.

Сергій Білянський,
студент гр. СУА-15