Студенти ДонНТУ взяли участь у першому етапі конкурсу «Авіатор»

12-12-2017    Конкурси    945

Одинадцятого грудня у 50 провідних технічних вишах України пройшов перший етап проекту «Авіатор 2018». Конкурс проводиться Фондом Бориса Колеснікова вже всьоме з метою підтримки студентів технічних спеціальностей, мотивування їх до розвитку та заохочення кращих із них поїздками на профільні авіаційні форуми до Великобританії та Франції.

Всього для участі у конкурсі зареєструвалися 8 200 студентів зі всієї країни. Згідно з правилами, спробувати свої сили в «Авіаторі» могли студенти всіх форм навчання, аспіранти та молоді спеціалісти до 25 років включно. Це значно розширило аудиторію проекту, адже дало можливість більшій кількості конкурсантів.

Долучився до конкурсу і Донецький національний технічний університет. За словами Вікторії Воропаєвої, проректора з науково-педагогічної роботи, цьогоріч у першому турі взяло участь набагато більше студентів, ніж у минулому. Так, із 75 зареєстрованих безпосередньо взяли участь 35 осіб, основу яких, як завжди, склали студенти ФКІТАЕР і ФКНТ. Приємно відзначити, що цього разу долучилися студенти ще двох факультетів ДонНТУ – ФМЕХТ і ФЕМ. Взяли участь у конкурсі й минулорічні його фіналісти – Максим Лебединський і Андрій Бардаков.

По завершенні тестування з точних наук ми запитали молодь про їх враження.

Сергій Білянський: «У подібному заході я брав участь вперше. Звичайно, чув про нього ще в минулому році, однак, тоді не наважився брати участь. Тепер же зважився. Що ж до завдань… Зізнаюся, не всі далися мені легко, були деякі складнощі, але, врешті-решт, я намагався показати хороший результат. Сподіваюся, так воно й буде».

Микита Кіряєв: «Перший етап конкурсу «Авіатор» змусив мене згадати шкільну програму. В цілому, це була хороша можливість застосувати закони фізики й вирішити для самих себе, що саме студенти колись недовчили у школі».

Катерина Єлагіна: «В «Авіаторі» я брала участь вперше. Трохи хвилювалась, але все пройшло досить непогано. Завдання були з точних наук. Дуже схожі на ті, які давалися на ЗНО перед вступом до університету. Довелося згадувати все, що вчила 4 роки тому. Виявилося це не так вже й легко, але дуже цікаво. Єдине, що не сподобалося, так це часовий регламент. Нам виділили лише годину – мені виявилося цього замало. Але все одно своїм результатом задоволена. Сподіваюся, зможу пройти до другого туру. Дуже цікаво, що буде там».

Максим Лебединський: «Конкурс «Авіатор» показує стабільність. Завдання, загалом, такі ж, як і в минулому році. Після першої участі я вже приблизно знав, до чого готуватися, тому все пройшло легше».

Андрій Прокушев: «У конкурсі «Авіатор» беру участь уже вдруге. Враження хороші, завдання, порівняно з минулим роком, не сильно змінилися. Вони були з фізики, математики та інших точних наук. Радий взяти участь у такому заході».

Андрій Бардаков: «Завдань, як і раніше, 10. Але тепер вони стосуються не тільки фізики, а ще й інших точних наук (наприклад, математики). В цілому, деякі з них були за складністю трохи простіше, ніж у минулому році».

Сподіваємося, якомога більше студентів ДонНТУ покажуть гарні результати та пройдуть до наступних турів. Нагадаємо, сто найталановитіших і найперспективніших конкурсантів будуть нагороджені поїздкою на авіасалон Фарнборо (Лондон), що пройде в липні 2018 року.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу