В ДонНТУ пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Технології та процеси в гірництві та будівництві»

Протягом 23-15 квітня 2019 р. на базі гірничого факультету Донецького національного технічного університету проходила VII Міжнародна науково-практична конференція «Технології та процеси в гірництві та будівництві».

Даний захід вже став традиційним і  проводиться з метою обміну науково-технічною інформацією, визначення перспективних шляхів створення та розвитку нової техніки і технологій у гірництві та будівництві, розробки спільних наукових програм, розвитку співробітництва; консолідації вчених, фахівців і керівників промислових підприємств для сприяння процесу подальшого розвитку техніки, технологій, методів управління в умовах кардинальної зміни економіки нашої країни.

Пленарне засідання розпочалося вітальними словами декана гірничого факультету Сергія Подкопаєва та побажаннями плідної роботи. Далі з ґрунтовною доповіддю на тему «Підвищення ефективності реалізації стратегічних проектів в капітальному будівництві» виступив Віктор Левіт, директор з капітального будівництва ПрАТ «Донецьксталь – МЗ», заслужений шахтар України, доктор технічних наук, професор.

Віктор Альохін, доктор геологічних наук, професор, завідувач кафедри «Геологія, розвідка і збагачення корисних копалин»   презентував доповідь «Гранітоїди кар’єра «Октябрьский» і їх деформації (м. Кривий Ріг).

Євген Конопелько, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри «Охорона праці» проаналізував сучасний стан ДВГРС України.

Завершував пленарне засідання В’ячеслав Каменець, кандидат технічних наук, завідувач кафедри «Геодезія та будівництво підземних споруд» виступом «Шляхи забезпечення стійкості капітальних виробок глибоких шахт».

Після цього конференція продовжила свою роботу за чотирма основними секціями:

– проблеми видобутку корисних копалин;

– проблеми цивільного та промислового будівництва;

– охорона праці в гірництві та будівництві;

– питання розвідки та збагачення корисних копалин.

Учасниками секційних засідань стали студенти та викладачі ДонНТУ, а також гості з інших вишів України та зарубіжжя (за допомогою використання скап-зв’язку). Представлені доповіді стосувалися різноманітних аспектів технологій і процесів у гірництві та будівництві, зокрема: вивчення мігматитів ділянки с. Коломийці (басейну р. Вовча) та їх полів напруг; використання цифрової фотограмметрії для створення віртуальних геологічних відслонень; удосконалення засобів протипилового захисту гірничорятувальників; дослідження закономірностей протікання геомеханічних процесів пучіння порід; підготовки спеціалістів геологічної спеціальності в Східноказахстанському технічному університеті ім. Д. Серікабаєва; підвищення безпеки гірників шляхом впровадження нового індивідуального спецодягу; закономірностей переміщення часток у мульді зсування; розроблення системи саморятування гірників в умовах ВП «Шахта «Капітальна»; методичних проблем професійної підготовки фахівців «Цивільної безпеки» у вищих навчальних закладах; дослідження умов праці шахтарів на шахтах Покровського району; забезпечення безпеки гірничодобувної компанії шляхом модифікації воєнізованих шахторятувальних загонів; вдосконалення водно-шламової схеми на ПАТ «ДТЕК «Добропільска ЦЗФ» тощо.

Завершилася конференція підведенням підсумків і нагородженням грамотами авторів найкращих доповідей:

1 місце – Олександра Шмідт;
2 місце – Людмила Лопушанська;
3 місце – Михайло Мігаль.

Також грамотами відзначили наступних студентів:

Ілля Ільїн – «За наукове та практичне значення доповіді»;
Максим Васильчук – «За актуальність доповіді»;
Андрій Нікітенко – «За ораторські якості та оформлення доповіді».

За матеріалами конференції буде видано збірку доповідей.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу