Дні науки на факультеті економіки та менеджменту

На факультеті економіки та менеджменту 25-го травня відбувся традиційний щорічний День науки, який є справжнім святом як для викладачів, так і для починаючих свій шлях у науці студентів.

Початок заходу дуже вразив: студентів прийшло настільки неочікувано багато, що навіть запланована для проведення пленарного засідання аудиторія виявилася занадто малою –  прийшлося терміново «рятувати ситуацію», переходячи в іншу, більшу за площею.

Відкрив пленарне засідання декан факультету Олександр Анатолійович Олейніков, який розповів про історію проведення Днів науки та, звісно, побажав студентам успіхів на науковій стезі; пісня чого від імені кожної кафедри факультету (а їх налічується 6) студентів вітали завідувачі чи відповідальні за науково-дослідну роботу студентів.

Після невеличкої перерви, як і передбачалося планом роботи, почали працювати тематичні наукові секції.

В міжкафедральній науковій секції двох кафедр – «Обліку, фінансів та економічної безпеки» та «Економічної теорії, державного управління та адміністрування» – присутніми були 45 студентів перших-четвертих курсів бакалавріату та студенти-магістранти, викладачі обох кафедр: доценти В.М. Антоненко, Н.О. Оленцевич, Н.К. Ющенко, О.В. Вітренко, О.Є. Бурцева, Л.Л. Катранжи, А.С. Марина.

Протягом трьох годин було презентовано 17 наукових досліджень студентів за тематикою проблем розвитку державних фінансів, корупції та лобіювання, формування середнього класу в Україні, лізингу та амортизаційної політики; 5 доповідей було присвячено різним аспектам організації аудиту на вітчизняних підприємствах.

Тематика доповідей була, по-перше, широкою й, по-друге, – актуальною, що в цілому вплинуло на те, що доповіді були цікавими (принаймні для викладачів, сподіваюсь, що і для студентів).

Вважаю за необхідне назвати усіх студентів, які підготували свої презентації та достойно їх представили: Павло Пахомов (гр. АПУ-16), Марина Самсонова (гр. ЕКіВМ-16), Вікторія Долга (гр. АПУ-16), Олександра Кліперт (гр. ЕПР-16), Оксана Штамбург (гр. ФБС-16), Ірина Колісник (гр. АМм-16), Вікторія Дердель (гр. МПП-14), Марина Ковальова (гр. ФПР-14), Ірина Левчук (гр. ФПР-14), Євгенія Пономарьова (гр. ОА-13), Олена Іваничко (гр. ОА-13), Микола Арабаджі (гр. ОА-13), Олександр Власов (гр. ОА-13), Анастасія Пахомова (гр. ЗЕД-14), Анастасія Клімова (гр. ОА-15), Валерія Мацькевич (гр. ОАм-15), Вікторія Устич (гр. ОАм-15), Раїса Сафонова (гр. МОАм-15).

Хочеться подякувати студентам за їх інтерес до науки, їх бажання працювати, їх вміння відстоювати свої погляди та ідеї.

Підводячи підсумки роботи міжкафедральної секції, хотілось би:

– привітати студентів першого курсу бакалавріату, які тільки-но почали своє навчання в університеті та вже спромоглися провести й підготувати професійно вагомі наукові результати;

– відзначити особливий інтерес студентів спеціальності «Облік і аудит» до аудиту й побажати їм професійних успіхів у цьому напрямку;

– окремо зупинитися на темі корупції (доповідь студентки гр. АМм-16 Ірини Колісник). Попри те, що ця проблема є найактуальнішою для України, все ж таки вона (корупція) залишається ще неперебореною та живучою, на превеликий жаль, вона є і у навчальних закладах. Для протидії таким явищам в університеті пропонуємо розробити відповідну програму антикорупційних заходів, залучаючи до цього викладачів і студентів університету, а також скорегувати таку програму з відповідною програмою СБУ.

Повертаючись до теми Дня науки, усім студентам бажаємо успіхів у науці, вдалої сесії та захисту дипломних робіт чи проектів!

 

В.М. Антоненко,
доценти кафедри обліку, фінансів та економічної безпеки