Валерія Ревіна, Євген Бобровський, Микола Дорошенко

Навесні 2016 року ми дізналися про можливість здійснити стажування за програмою академічної мобільності у Технічному університеті міста Кайзерслаутерн (Німеччина) з метою проведення наукових досліджень, передбачених  планами магістерських робіт. Щоб скористатися цією можливістю, нам необхідно було  прийняти участь у конкурсі німецької організації академічних обмінів DAAD. Результатом участі у конкурсі стало отримання гранту DAAD на академічну мобільність у Технічному університеті міста Кайзерслаутерн. Слід зауважити, що отримати такий грант було зовсім непросто. Але нам вдалося це зробити! Звичайно довелося добре попрацювати та провести багато попередніх досліджень у ДонНТУ.

Увесь навчальний рік ми готувалися та з нетерпінням чекали на цю подорож. Врешті решт у квітні 2017 року ми прибули до Кайзерслаутерна. В університеті ми, перш за все, ознайомилися з науковими керівниками, навчальними корпусами і лабораторним оснащенням. Технічний Університет Кайзерслаутерна (Technische Unsität Kaiserslautern) є одним із провідних технічних вузів Німеччини, що має величезний потенціал. Сьогодні на двох факультетах Технічного університету Кайзерслаутерна навчаються близько 12,5 тисяч студентів.

У кожного з нас було чітко визначено завдання на дослідження, над яким ми почали працювати ще в Покровську. Ревіна Валерія займається експериментальними дослідженнями по очищенню водної суспензії на установці кросс-фильтрації. Бобровський Євген в системі CFD-моделювання ANSYS вивчає процеси напилення дрібнодисперсних наночасток на різні поверхні. Дорошенко Микола займається експериментами по напиленню дрібнодисперсних наночасток на вогнетривку цеглину з метою поліпшення його фізичних властивостей та 3D-моделюванням лабораторної установки у системі моделювання NX Siemens.

Під час перебування в Технічному університеті нас вразила атмосфера та організація навчального процесу, в якому все чітко регламентовано та продумано до дрібниць, а вся робота спланована заздалегідь. В той же час всі працівники доброзичливі, відкриті, кожен співробітник, від завідувача кафедри до лаборанта, завжди готовий допомогти та дати пораду.

Перший місяць в Кайзерслаутерні пройшов дуже швидко та насичено завдяки дослідженням в університеті, подорожам по живописній області Рейнланд-Пфальц, і знайомству з самобутньою німецькою культурою. Ми знаходимося в передчутті наступного місяця перебування в Німеччині і вже запланували безліч заходів, досліджень та подорожей.

Наприкінці ми хотіли би висловити подяку рідній кафедрі обладнання перероблювальних технологічних комплексів ДонНТУ та Технічному університету Кайзерслаутерна за надані великі можливості та перспективи.

Кайзерслаутерн  https://donntu.edu.ua/ms/naukove-stazhuvannya-studentiv-fmext-u-texnichnomu-universiteti-kajzerslautern-nimechchina.html