Саламатіна Катерина

СаламатинаЗа програмою «Польський Эразмуз для України» (Polski Erasmus dla Ukrainy) мене направили в місто Лодзь (Łódź) навчатися у Лодзькому Університеті (Uniwersytet Łódzki). Програма передбачає два семестри: літній 2014/2015 навчального року та зимовий 2015/2016 навчального року. У літньому семестрі я вивчала польську мову в Студії польської мови при Університеті. Після закінчення семестру я склала іспит на знання польської мови і отримала про це сертифікат.

На початку другого семестру мене направили на навчання за спеціальністю «Економіка» на економіко-соціологічний факультет. Як і всі студенти університету, я мала самостійно обрати собі предмети для навчання з переліку, запропонованого адміністрацією університету, але з умовою, що хоча б один буде іноземною мовою.

На початку навчання мені здалося, що вчитися набагато легше, ніж у ДонНТУ: викладачі не вимагали кожну пару виконаного домашнього завдання, не влаштовували систематичні опитування. Але насправді європейська освіта передбачає більш самостійний підхід. Викладач на своїх заняттях позначає основні моменти в новій темі, радить літературу, відповідає на запитання, а самостійне вивчення теми залишається на совісті студента.

Надзвичайно приємно вразила мене інфраструктура університету. У студмістечку знаходиться спортивно-оздоровчий комплекс, який складається з спортзали з сучасним обладнанням, басейну, власного стадіону. Корпуси забезпечені чудовою матеріальною базою. Усі аудиторії оснащені необхідною мультимедійною технікою, лабораторії та комп’ютерні класи забезпечені сучасними приладами, бібліотека має не тільки друковані, але й цифрові носії інформації, а в читальних залах знаходяться комп’ютери та планшети для її перегляду й обробки.

Беручи участь у цій програмі, я здобула величезний досвід. Під час навчання за європейською системою освіти, я змогла оцінити всі її позитивні та негативні моменти, а також її відмінності від української системи освіти.