Сафонова Раїса, Устич Вікторія

На початку січня 2017 року у стінах  Українського Католицького Університету стартувала Зимова школа лідерства для студентів переміщених вишів. Даний захід став можливим завдяки підтримці Київського офісу Інституту Кеннана,  програми академічних обмінів ім. Фулбрайта в Україні та Інституту лідерства та управління.

Нам, студенткам ІІ курсу магістратури Гриша Вікторії (ФКНТ), Колісник Аліні (ФКНТ), Сафоновій Раїсі (ФЕМ) та Устич Вікторії (ФЕМ) випала нагода представляти наш Університет.

На цілий тиждень ми поринули у низку цікавих навчальних  програм, які було орієнтовано на  розвиток лідерських навичок та аспекти  публічного спілкування. Ми брали участь у семінарах та дискусіях, присвячених сфері соціального підприємництва, створенню бізнес- і громадських стартапів, геополітиці. Також у нас була можливість підвищити свій  рівень ділової англійської мови. Провідні дослідники, викладачі та громадські діячі з України та США підготували і провели цікаві та пізнавальні семінари, лекції, тренінги та майстер-класи. Серед запрошених лекторів Зимової школи лідерства були: Катерина Смаглій – директорка Київського офісу Інституту Кеннана; Наталія Мусієнко – авторка дослідження «Мистецтво Майдану»; Олександр Потєхін – учасник переговорів щодо відмови України від ядерної зброї; Юрій Мацієвський – автор книги «У пасці гібридності»; Олена Галета – українська поетеса, літературознавець; Ярослав Грицак –український науковець, історик, автор роботи «Життя, смерть та інші неприємності»; Олег Яськів – директор Центру Митрополита Андрія Шептицького УКУ; Бет Чараволо – стипендіатка програми ім. Фулбрайта з університету штату Індіана; Джоан Чемберлен – волонтер Корпусу миру, викладачка курсу академічної англійської мови в університеті Айови у США; Мирослав Маринович – український правозахисник, радянський дисидент та інші.

Виділити спікера чи лекцію, які сподобалися найбільше – дуже важко. Але доповідь пана Мирослава Мариновича запам’яталася нам своєю актуальністю, бо була присвячена молоді  в сучасному суспільстві.  З паном Олегом Яськів ми знайомилися зі світом кінематографії. Після вечірнього перегляду фільму «The way» студенти ще довго не могли розійтися, обговорюючи кожний епізод фільму.

Дуже продуктивними стали для нас заняття з англійської мови, які проводили  викладачі з США. На прикладі англомовних публікацій газети KyivPost про життєвий шлях українських олігархів ми  опановували сучасну політологічну лексику. Навчальними для нас з точки зору проведення публічних презентацій англійською мовою стали доповіді, які було  підготовлено учасниками школи лідерства.

Організатори школи забезпечили не тільки цікаві заняття в аудиторіях, але і захоплюючу культурну програму. Екскурсія до Центру міської історії Центрально-Східної Європи познайомила нас зі світом фотографії. Була представлена виставка «Завтра буде краще», до якої увійшли світлини польського фотографа Тадеуша Рольке, зроблені у Львові та околицях у 1990 році. У заключний день Зимової школи ми відвідали «візитну картку» міста – Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької̈ і насолодилися емоційною виставою «Бал маскарад».

Отже, тиждень у Львові був насиченим та плідним: ми знайшли  нових друзів, однодумців та партнерів для реалізації спільних академічних та громадських проектів. Наша команда дуже вдячна організаторам Зимової школи лідерства за надану можливість отримати неоціненний досвід у навчанні та спілкуванні.  

Львов (Фуллбрайт) https://donntu.edu.ua/student/lideri-zima.html