Ірина Данило, Світлана Омельченко

За час нашого перебування у чарівному та старовинному місті Прага в рамках спільної програми Міністерства освіти і науки України та Чеської Республіки ми відчули неймовірний захват від можливості набуття досвіду під час стажування в одному з кращих навчальних закладів Європи – Університеті Хімії та Технології, який розташований у Празі.

Своє високе звання Університет Хімії та Технології заслуговує не тільки завдяки високому рівню підготовки випускників та найсучаснішому оснащенню хімічних лабораторій. Однією з основних переваг є те, що Університет безпосередньо співпрацює з Оксфордським університетом та іншими найвідомішими університетами Європи.

Наше навчання розпочалося з ознайомлення із корпусами, лабораторіями та бібліотекою університету. Організація навчального процесу для студентів в Чехії є дуже цікавою, незвичною і має відмінності від українських університетів. Наприклад, в університеті немає груп, одного розкладу занять для всіх, а одна лекція може тривати близько 3 годин. Кожен студент сам вибирає дисципліни, які бажає вивчати. І ніхто не змушує студентів відвідувати ці заняття.

Дуже приємним є той факт, що викладачі завжди намагаються донести максимум знань до студентів, часто роблять тести та семінари. Наприклад, найбільш вражаючими для магістрантки Світлани Омельченко, яка навчається на факультеті хімічних технологій, стали неймовірно цікаві лекції професора Віллі Пабста, що були присвячені характеристикам частинок.

Окрему увагу заслуговують лабораторії університету, які є просто дивовижними! Вони займають цілі поверхи і демонструють найновіше високотехнологічне обладнання. Це робить практичні заняття ще цікавішими, та, що найважливіше, надає можливість проводити наукові дослідження з різноманітних напрямків хімічної та біохімічної галузей науки.

Так, наприклад, на факультеті хімічної інженерії нараховується декілька провідних лабораторій, кожна з яких мають свого керівника. Зокрема, лабораторії під керівництвом Мирослава Шооша, де проходить моє стажування, включають біолабораторію, наномікролабораторію та лабораторію передових матеріалів для біоінженерії.

З нагоди започаткування міжнародної співпраці між Університетом Хімії та Технології та Донецьким національним технічним університетом відбулася урочиста зустріч з деканом факультету хімічної інженерії пані Марії Урбановою, під час якої було здійснено обмін пам’ятними подарунками.

Іншим дуже цікавим досвідом стало спілкування зі студентами, які навчаються за програмами Еразмус. Можливість дізнатися про традиції та звичаї народів інших країн, долучитися до їх культури і, звісно, знайти нових друзів з найвіддаленіших куточків нашої планети – це справді неймовірний заряд позитивних вражень та емоцій. А ще гарна нагода з вдосконалення своїх англомовних навичок.

Під час навчання проходить безліч зустрічей, вечірок та свят для всіх Еразмус-студентів. Тому, мабуть, за перший місяць ми відвідали всі найкрасивіші місця в Празі. В нашому серці назавжди залишаться спогади про вражаючу своєю величчю Староместську площу, незабутній астрономічний годинник на головній Ратуші Праги. І, звісно, красиві панорамні краєвиди Праги зі старовинної фортеці Вишеград.

Хотіла би висловити неймовірну вдячність Університету Хімії та Технології за гостинність та співпрацю з Донецьким національним технічним університетом, а також відділу міжнародних зв’язків ДонНТУ та своїй рідній кафедрі хімічних технологій за можливість участі у міжнародній програмі, підтримку та корисні поради під час підготовки до стажування.

Прага https://donntu.edu.ua/ms/list-chexiya.html