Гриша Вікторія, Безбожний Віталій, Новіков Віталій, Статієв Василій

З 2014 року ДонНТУ є одним із партнерів програми ERAZMUS+ (ex-TEMPUS) за проектом “Curricula development for new specialization: Master of engineering in microsystems design”. У рамках проекту щороку відбуваються збори студентів і викладачів із усіх університетів України, що беруть участь у виконанні завдань проектів. Під час таких зустрічей представники вишів презентують свої лекційні та практичні курси, розроблені у рамках проекту, та обмінюються отриманими знаннями та навичками.

Цього року лекційна частина зборів проходила з 28-го серпня до 4-го вересня у карпатському селищі Поляна, де зустрілися студенти Львівської політехніки (м. Львів), ХНУРЕ (м. Харків), КНУ ім. Т.Г. Шевченко (м. Київ) та ДонНТУ (м. Покровськ). Студенти мали змогу ознайомитися з сучасними науковими та практичними напрямами, що набувають розвитку як в Україні, так і далеко за її межами. Дружній формат зустрічі дозволяв студентам поставити питання безпосередньо викладачам, які займаються дослідженням проблематики ефективного використання мікросистемного базису в різних галузях знань.

Після лекційного циклу на нас чекали практичні заняття, де ми виконували лабораторні роботи з курсів «Advanced Materials of Micro and Nano Technology» та «Advanced Design for Microsystem Devices». Студенти із великим зацікавленням і натхненням освоювали інженерні пакети ANSYS, COMSOL Multiphysics та інші. Це був цілий тиждень цікавих практичних занять, нових вражень і навичок! Так була завершена перша, «українська» частина наших пригод, а далі – Європа. Білети куплено, і ми вирушаємо до Польщі!

Після 11 годин дороги нас зустрів Януш Возний, головний організатор проекту ERAZMUS+ (ex-TEMPUS) в Європі. Ми оселилися у великому студентському гуртожитку з сучасними меблями, чистими кімнатами, величезними вбиральнями та душовими. Тут живуть студенти з Франції, Германії, Польщі й відтепер – з України. Жодні мовні перепони не заважають нам знаходити спільну мову та весело спілкуватися й чудово проводити як навчальні заняття, так і вільний час.

Зранку ми їдемо на лекційні заняття до університету. Оскільки це доволі велика відстань, ми беремо велосипеди й встигаємо за 20 хвилин дістатися вишу. Далі ми слухаємо лекції, які для нас викладають англійською мовою польські викладачі.

У перший день занять у Лодзькій політехніці для нас провели оглядову екскурсію. Університет оснащений згідно найсучасніших тенденцій сфери інформаційних технологій. Масштаби лабораторій та їх технічна база вражає. В лабораторіях можна самостійно виготовляти діоди, транзистори й інші досить примітивні схеми, що, залежно від потреб експериментів, мають свої конкретні особливості, які не зустрінеш у масовому виробництві. Для дослідження характеристик MEMS є можливість створення особливих умов, таких як контроль регулювання температури, освітлення, тиску та ін. Отже, ті елементи, що раніше ми лише моделювали на практичних заняттях, тут можна зробити власноруч!

Перебувати в Лодзі ми будемо три тижні: після лекційного курсу на нас чекають два насичені тижні практичних занять. Тож зараз ми із нетерпінням чекаємо на можливість освоїти нові технології не лише на стадії моделювання, а й на практиці.

Підсумовуючи, хочеться сказати, що ми дуже раді цій подорожі – навіть тимчасова можливість стати частиною такого наукового середовища та поспілкуватися з  іноземними викладачами випадає не кожному. Ми дуже задоволені, що отримуємо нові знання, і вдячні програмі ERAZMUS+ за чудову нагоду провести п’ять тижнів у дружній, теплій, веселій і дуже цікавій атмосфері!

Стаття по темі https://donntu.edu.ua/student/practice/erazmus-practica.html