Глушко Юлія

Глушко

На початку 2015 року мені випала унікальна можливість бути однією із 400 студентів, які виграли стипендіальний конкурс «Польський Еразмус для України». Я була зарахована на навчання до Католицького університету Любліна імені Іоанна Павла II (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II).

Перші півроку ми інтенсивно вивчали польську мову, а з другого півріччя ми вже вчимося в групі за нашою спеціальністю з польськими товаришами. У нас є обов’язкові предмети та перелік вибіркових дисциплін, з яких ми мали обрати найцікавіші для нас. На одному з вибіркових предметів, який викладається англійською мовою, ми займаємося разом з іншими учасниками Эразмуса з різних держав, це дало нам можливість завести знайомих з таких країн, як Іспанія, Франція, Туреччина та Китай. Також в університеті можна додатково відвідувати заняття з іноземних мов. Я записалася на англійську та німецьку мови. Велике значення тут приділяється набуттю практичних знань і виконанню групових проектів, наприклад, ми проводили маркетингове дослідження, писали бізнес-план і проводили аналіз фінансової звітності польської фірми. Система навчання тут ґрунтується на тому, що сам студент повинен усвідомлювати важливість навчання та самостійно вчити необхідний матеріал.

Я впевнена, що цей досвід стане в нагоді мені в майбутній роботі. Але найголовніший досвід, який я отримала за цей рік, – це досвід самостійного життя.