Галина Нещадіна

Цього року я знову впевнилася в тому, що мрії здійснюються – потрібно лише йти їм назустріч!

Отже, у серпні 2016 я поїхала за стипендіальною програмою від DAAD (Німецька служба академічних обмінів) до Німеччини на літні мовні курси. Для того, щоб отримати цю стипендію, ще восени 2015 мені потрібно було зібрати необхідні документи згідно інформаційної сторінки на сайті DAAD і надіслати їх поштою до головного офісу в Україні. Найскладніше було написати мотиваційний лист, адже він є єдиною можливістю для представників комісії познайомитися з особистими якостями та націленістю на отримання певних знань для потенційного стипендіата. І, на мою превелику радість, вже у квітні 2016 р. я отримала підтвердження про отримання стипендії!

Я обрала курс із поглибленим вивченням технічної німецької мови в Технічному університеті Ільменау (Тюрінгія) в період із 7 серпня по 1 вересня 2016. У цьому літньому курсі взяли участь 74 студенти з 21 країни. Спочатку для всіх провели вхідне тестування onDAF, за підсумками якого нас поділили на групи: 5 груп за різними рівнями володіння німецької мовою для загальних німецьких мовних курсів і 1 групу – з технічною спеціалізацією.

Як проходив мій навчальний день? До обіду проводилися мовні заняття: читання технічної літератури з різноманітних галузей (інформатика, електротехніка, машинобудування та ін.), вправи з граматики та фонетики, розширення словникового запасу, цікаві вправи з поділом на групи, аналіз фахових аудіо- та відеоматеріалів. Також для кожного учасника було проведено індивідуальне заняття з фонетики з провідним фахівцем.

Після обіду на нас чекали екскурсії різноманітними лабораторіями університету або ж лекції викладачів із різних факультетів. Ми відвідали ГАЕС у Гольдішталь, найбільшу в світі інсталяцію для дослідження турбулентності Ilmenauer Fass, лабораторію мікро- та нанотехнологій, лабораторію струму та блискавки, лабораторію віртуальної реальності та 3D-технологій, лабораторію медіа та лабораторію звуку, лабораторію машинобудування, а також лабораторію мікрохвиль. Окрім того, ми прослухали лекції за такими темами: квантові комп’ютери, безпека (Safety), асемблер.

Ввечері та на вихідних студенти також ніколи не сумували: організатори наповнили вільний від навчання час екскурсіями (наприклад, квест містом в один із перших днів був чудовою ідеєю познайомити нас один із одним і загалом з Ільменау) та різноманітними розвагами, як то боулінг або танцювальний вечір під кельтську музику. Ми також мали згоду побачити такі міста, як Ерфурт, Єна, Веймар і Берлін.

Наприкінці курсу на нас чекав екзамен, із яким моя група успішно впоралася.

За ці три з половиною тижні я дізналася багато нового, познайомилася з багатьма цікавими людьми з усього світу, просто гарно провела час і набула більш впевненого погляду в майбутнє!

Стаття по темі: https://donntu.edu.ua/ms/galina-neshhadina.html