95 років ДонНТУ

Донецький національний технічний університет – один з передових і найстаріших вищих навчальних закладів України. З багаторічними традиціями і беззаперечним авторитетом, підтвердженим в України і світі.

А почалося все у далекому 1921 році. ДонНТУ почав свою історію із заснування Донецького гірничого технікуму. Через короткий проміжок часу набув статусу інституту, спочатку гірничого, а потім – індустріального.

Але подальший розвиток вишу перервала Друга світова війна. Окупація міста Донецьк, бойові дії на його території змусили у 1941 році евакуювати інститут до м. Прокоп’євська Новосибірської області. Під час війни інститут зазнав колосальних людських і матеріальних втрат. Загинуло багато викладачів і студентів, більшість корпусів було зруйновано.

Повернувся інститут до рідного Донецьку лише восени 1943 року після звільнення Донбасу. І за короткий термін, здебільшого силами співробітників і студентів, інститут запрацював знову у своєму місті, а до 1951 року був майже повністю відновлений.

У тому ж році Донецький індустріальний інститут отримав статус політехнічного, перегорнувши нову сторінку своєї історії. З цього самого часу легендарний ДПІ почав швидко розвиватися і розширюватися: створювалися нові факультети і філіали по всьому Донбасу.

До початку 90-х років ДПІ стає одним із найбільших вищих навчальних закладів України, з потужним професорсько-викладацьким складом і багатотисячним контингентом студентів. У вересні 1993 року йому було присвоєно статус Державного технічного університету, а влітку 2001-го – національного.

2014 рік, збройний конфлікт на південному сході України. І знову евакуація. Наказом Міністерства освіти і науки України, задля безпеки співробітників і студентів, а також для забезпечення функціонування університету у правовому полі України, ДонНТУ було переведено до м. Красноармійськ (нині Покровськ). Розмістився університет на базі свого структурного підрозділу – індустріального інституту.

Нове місце, нові реалії, безліч проблем і невизначеність. Але згуртований і професіональний колектив університету, студенти, які розуміли невідворотність такого кроку, дали змогу університетові не тільки вистояти і зберегти весь свій потенціал, але і почати розвиватися на новому рівні.

На сьогодні в університеті працює 4 повноцінних факультети, інститут післядипломної освіти, науково-технічна бібліотека, створюються нові підрозділи і лабораторії. В структуру університету входить Костянтинівський індустріальний фаховий коледж, працює 15 кафедр.

За результатами своєї діяльності у м. Покровськ в 2016 році ДонНТУ продемонстрував найкращі показники серед усіх вишів на сході України, продовжує зберігати достойні місця у Всеукраїнських та міжнародних рейтингах університетів.

В ДонНТУ здійснюється підготовка фахівців за 28 спеціальностями і 47 магістерськими програмами. Університет стає по-справжньому вишем європейського рівня з потужною матеріально-технічною базою, висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом, широкими виробничими і міжнародними зв’язками.

На всіх факультетах університету функціонують високотехнологічні лабораторії з найсучаснішим обладнанням, яке використовуються як в освітньому процесі, так і для наукових досліджень.

Випускники ДонНТУ завжди користуються стійким попитом серед роботодавців, як в Україні, так і за її межам.

Переміщення університету боляче вдарило по його науковій діяльності. Але незважаючи на усі труднощі, вже у 2015 році, реальну науково-технічну діяльність в ДонНТУ було майже повністю поновлено.

На сьогодні в університеті відновлено базу науково-технічного обладнання, яке відповідає сучасному рівню, постійно оновлюється і розширюється.

Викладачі університету регулярно відзначаються високими державними нагородами, а студенти займають достойні місця на олімпіадах і конкурсах.

В університеті ведуться наукові дослідження з багатьох сучасних проблем майже в усіх напрямках діяльності людини. І взагалі, сучасна наука в ДонНТУ – це не тільки корисно, але й цікаво.

На базі ДонНТУ функціонує Молодіжний Хаб - сучасний молодіжний центр, за допомогою якого цілеспрямовані і активні студенти розробляють і впроваджують у життя свої наукові проекти.

Проводяться різноманітні майстер-класи, тренінги, семінари, зустрічі з цікавими особистостями у неформальній обстановці. Студенти спілкуються і проводять своє дозвілля.

Пишається ДонНТУ і своїми міжнародними зв’язками.  Постійно запроваджуються і підтримуються міжнародні наукові та освітні проекти і програми, до яких широко залучаються студенти і аспіранти.

Діють програми академічної мобільності завдяки яким, студенти під час проходження практики і стажування можуть відвідувати європейські університети, користуватися їх сучасними лабораторіями і навчальними центрами, удосконалювати свій рівень володіння іноземною мовою, знайомитися із зарубіжною культурою і історією, і головне – отримати подвійний диплом – диплом ДонНТУ, і одного з європейських університетів.

Освітня і наукова діяльність у Донецькому національному технічному університеті завжди тісно пов’язана з виробництвом. Студенти проходять практику і стажування на провідних підприємствах і в установах різних галузей. Багато з них, після закінчення університету, а іноді і під час навчання, продовжують успішно працювати на обраних підприємствах, маючи постійне кар’єрне зростання.

Але студентське життя у ДонНТУ, це не тільки навчання, це ще й безліч можливостей реалізувати себе у самих різних сферах. Це і спорт, і культурно-масові заходи різних рівнів,  і цікаві поїздки та відпочинок.  А допомагає все це здійснювати Рада студентського самоврядування ДонНТУ, до якої можуть долучитися усі охочі студенти.