В ДонНТУ пройшов Вікімарафон

Двадцять восьмого січня в Донецькому національному технічному університеті відбувся Вікімарафон, присвячений 15-річчю української Вікіпедії. Ідея марафону – написання рекордної кількості нових статей до популярної онлайн-енциклопедії.

Нагадаємо, Вікіпедія – це загальнодоступна вільна багатомовна онлайн-енциклопедія, якою опікується неприбуткова організація «Фонд Вікімедіа». Наразі вона є найбільшим і найбільш популярним довідником в Інтернеті. За обсягом відомостей і тематичним охопленням Вікіпедія вважається найповнішою енциклопедією з коли-небудь створюваних за всю історію людства. Будь-хто, у кого є доступ до читання Вікіпедії, також може редагувати практично всі її статті.

Що ж до зустрічі в ДонНТУ, участь у ній взяли студенти ДонНТУ, представники ЗОШ №4, а також небайдужі мешканці міст Покровськ і Новогродівка. Координаторами заходу стали доцент кафедри хімічних технологій Ігор Швець, старший викладач кафедри обладнання видобувних і переробних комплексів Павло Белицький і бібліотекар ДонНТУ Наталя Фролова. Вони й надали основну інформацію щодо того, на яких засадах функціонує онлайн-енциклопедія, пояснили, яким чином можна створювати нові статті, а також надавали практичну допомогу при безпосередньому розміщенні нових дописів до Вікіпедії.

До речі, до загального Вікімарафону можна долучитися онлайн у будь-який час до 30 січня включно. Його учасником може стати кожен охочий: для цього слід написати нову статтю на будь-яку тему до української Вікіпедії або до іншомовних розділів Вікіпедії про Україну. Для участі слід мати обліковий запис у Вікіпедії (бути зареєстрованим користувачем). Усі статті мають відповідати критеріям значимості, базуватися на авторитетних джерелах і посилатися на них, не порушувати авторського права, а також дотримуватися нейтральної точки зору й не містити оригінальних досліджень. Статті можна створювати на будь-яку тему, зокрема, вибрати зі списків «червоних посилань» – статей, яких бракує в онлайн-енциклопедії. Тож, долучайтеся!

,