Святному Володимиру Андрійовичу виповнюється 80 років!  (7-12-2017)

7 грудня 2017 року виповнюється 80 років з дня народження Святного Володимира Андрійовича, відомого вченого у галузі паралельного моделювання складних динамічних систем, автоматизованих систем управління технологічними процесами та інформатики, доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри комп’ютерної інженерії Донецького національного технічного університету, заслуженого працівника освіти України.

Володимир Андрійович народився 7 грудня 1937 р. в хуторі Мережки Осиківської сільради Амвросіївського району Донецької області. Був першим студентом, що закінчив електротехнічний факультет Донецького полiтехнiчного інституту (1961), захистив кандидатську дисертацію як пошукач кафедри електронних обчислювальних машин (1966). Доктор технічних наук (1986), професор кафедри ЕОМ (1987). 1961-1971 – асистент, ст. викладач, доцент кафедри ЕОМ, з 1971 по 1995 р. – декан факультетів: електротехнічного, ОТ і АСУ, обчислювальної техніки та інформатики. З 1995 р. – завідувач кафедри ЕОМ (нині – комп’ютерної інженерії). 1975 – 1991 рр. – науковий керівник-засновник галузевої науково-дослідної лабораторії  “Структури та програмне забезпечення аналого-цифрових обчислювальних систем (АЦОС)” Мінрадіопрому СРСР, розробка АЦОС-2,-3,-4,-5, впровадження технологій аналого-цифрового моделювання в проекти об’єктів нової техніки.

Заслужений працівник освіти України (1996), член-кореспондент  Академiї технологічних наук України по відділенню інформатики (1991),  гість-професор факультету інформатики Штутгартського університету (1991-92, 1998, 2000, 2006-2016) та Макс-Планк-Інституту динаміки складних технічних систем (Магдебург – 2003, 2004), член експертної ради ВАК, член докторських спецрад ДонНТУ  та інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова (ІПМЕ) НАН України за спеціальністю 01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи.

Вагомий внесок Святного В.А. в наукову діяльність складають 1 монографія, 2 навчальних посібника з грифом МОН України та понад 200 наукових праць, з яких 30 – у провідних наукових виданнях Німеччини. Серед учнів Володимира Андрійовича – 16  кандидатів наук.

Наукові напрямки діяльності професора Святного В.А. – це методи і засоби математичного моделювання динамічних систем, розподілені паралельні моделюючі середовища, модельна підтримка проектування автоматизованих систем управління об’єктами, критичними за умовами безпеки. З 1975 по 1991 р. в ДПІ працювала створена  В. А. Святним галузева науково-дослідна лабораторія Мінрадіопрому СРСР по розробці структур і програмного забезпечення аналого-цифрових обчислювальних систем (АЦОС). Розроблено та впроваджено системи трьох поколінь АЦОС-2, АЦОС-3, АЦОС-4. У 1970-1980 р.р. під керівництвом Святного В. А. розроблені алгоритми, структура і програмне забезпечення підсистеми управління провітрюванням шахт АТМОС, що успішно пройшла офіційні шахтні випробування і рекомендована для впровадження в вугільній галузі. За цими науковими напрямками В. А. Святний з 1973 року веде активну співпрацю з вченими Штутгартського, Магдебурзького, Гамбурзького, Ульмського, Ерлангенського, Ляйпцігського університетів (Німеччина). Розробка паралельних моделюючих середовищ, концепція яких запропонована В.А. Святним, відноситься до актуальних напрямків розвитку сучасних засобів моделювання складних динамічних систем

З 2001 року В.А. Святний  керує програмою DAAD «Стипендії ім. Леонарда Ейлера» за проектом «Паралельне моделювання і розподілене моделююче середовище для автоматизованих систем». За цією програмою 66  стипендіатів (молоді викладачі, аспіранти, студенти-магістранти) кафедри КІ пройшли наукове стажування в Штутгартському університеті. З 2002 року 34 молодих науковця та студенти кафедри пройшли наукове стажування за програмою Pro3 «Технічна кібернетика» в Макс-Планк-Інституті динаміки складних технічних систем (Магдебург) та технічному університеті Гамбург-Гарбург.

Рішенням сенату Штутгартського університету від 15.11.2013 професора Святного В.А. нагороджено почесною медаллю університету за успішне багаторічне наукове співробітництво.

Як декан-засновник, Володимир Андрійович зробив значний внесок в організацію наукової роботи, навчального процесу та розвиток матеріальної бази факультетів ОТ і АСУ, ОТІ, КНТ, кафедри комп’ютерної інженерії (колишньої ЕОМ) Донецького національного технічного університету (раніше – Донецький політехнічний інститут). В Донецькому регіоні ці підрозділи є провідними навчальними та науковими центрами з сучасних спеціальностей в галузі інформаційних технологій.

Колектив кафедри комп’ютерної інженерії, викладачі, студенти та випускники факультету комп’ютерних наук і технологій ДонНТУ  щиро вітають Володимира Андрійовича з ювілеєм, бажають здоров’я, творчого довголіття, блакитного неба, натхнення, оптимізму, довгих років радості і добра.