В Молодіжному Хабі пройшла зустріч студентів з представниками проекту «U-Report»  (27-10-2017)

В рамках Всеукраїнського тижня права в Молодіжному Хабі Покровська пройшла зустріч студентів і співробітників Донецького національного технічного університету з представниками проекту «U-Report».

Подія відбулася за ініціативи «U-Report Ukraine» та за підтримки UNICEF Ukraine. Окрім Покровська, представники проекту в подальшому відвідають ряд міст Донецької та Луганської областей. У ході таких зустрічей зі студентами вишів обговорюються різні аспекти соціальної активності населення та, водночас, проходить презентація «U-Report».

Так, Микола Лютий та Ілля Колдомасов, студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, поспілкувалися з молоддю щодо прав людини та особливостей їх захисту в Україні.

Розпочався захід розглядом того, що являє собою молодь, в яких активностях вона може брати участь і які права має. У ході бесіди учасники аналізували українську статистику за цим питанням, намагалися зрозуміти причини такого стану речей, розглядали існуючі на сьогодні можливості бути соціально-активним, а також ділилися власним досвідом участі в різних проектах і громадських організаціях. Що ж до прав, на них зупинилися більш детально: згадали основні з них і розібралися, які документи та норми їх забезпечують.

Друга частина зустрічі стосувалася саме презентації проекту, його сутності та мети. Тож, «U-Report» – це міжнародний проект Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), створений, аби думки молоді були почуті та взяті до уваги. Результати досліджень, що здійснюються шляхом смс-опитування, аналізуються та передаються до відповідних органів і установ, а вони, у свою чергу, приймають відповідні рішення.

Микола та Ілля розповіли, як саме вони долучилися до рядів ю-репортерів і на прикладах показали, чому подібна робота необхідна й які результати вона приносить.

Наостанок гості закликали молодь бути активною, брати участь у громадському житті й цікавитися тим, що відбувається довкола, адже тільки так можна змінити нашу країну на краще.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу