Святкування Дня української мови та писемності в ДонНТУ  (10-11-2017)

Щороку 9 листопада, починаючи з 1997 р., в Україні відзначають державне свято – День української писемності та мови. Долучилися до нього і Донецький національний технічний університет разом із Індустріальним інститутом.

Так, в рамках заходу серед студентів-першокурсників ДонНТУ та інституту був проведений диктант «Літописець». Вибір теми був обумовлений тим, що за православним календарем 9 листопада – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Рсу, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря.

Після написання диктанту студенти обмінялися роботами та зробили перевірку, після чого обговорили основні проблемні моменти. Автори найкращих робіт були запрошені до участі у радіодиктанті.

Також протягом дня проходив флешмоб «UA DAY», який закликав усіх спілкуватися українською мовою.

Кульмінацією святкування стало написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. У читальній залі зібралися співробітники та студенти обох вишів, а також жителі міста, які висловили бажання взяти участь у заході.

Цьогорічний XVII Всеукраїнський радіодиктант пройшов під гаслом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Як завжди, присутнім потрібно було згадати основні правила орфографії та пунктуації, а також проявити старанність і зібраність.

Охочі мають можливість відправити роботи на адресу організаторів. Традиційно ті, хто напише диктант без помилок, будуть відзначені призами.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу