Студентки ДонНТУ відвідали захід з обміну досвідом  (25-10-2017)

Протягом 17-21 жовтня проходив навчальний візит з обміну досвідом «Міжнаціональна, міжрелігійна та міжкультурна толерантність як складова територіального розвитку Чернівецької області». Відвідали захід і представниці  Донецького національного технічного університету стали – студентки Маргарита Біленська та Олена Мірошник.

Учасниками навчального візиту були мешканці Донецької та Луганської областей, в тому числі – й внутрішньо переміщені особи (ВПО).

На початку зустрічі нас ознайомили з роботою ПРООН у Чернівецькій області та з роботою департаменту соціального захисту Чернівецької ОДА, а також розповіли про надану підтримку ВПО.

Зокрема, поділилися цінним досвідом з учасниками досвідчені спікери: Марія Порчук, радник Чернівецького міського голови, Ольга Дмитрюк, директор Чернівецької міської громадської організації «Бізнес-центр», Світлана Шиян, керівник ГО «Донбас український».

Учасники навчального візиту відвідали об’єкт культурної спадщини ЮНЕСКО – резиденцію митрополитів Буковини та Далмації. Наразі тут знаходиться Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича. Зовнішньо він вражає багатством оформлення, поєднуючи в собі різноманітні мотиви: романо-готичні, візантійські, східні, молдавські, буковинські та інші. Краса та величність будівлі просто вражає. Кожен охочий може потрапити на територію університету на оглядову екскурсію.

Екскурсія містом відкрила нам історичні Чернівці. Це місто має свої унікальні пам’ятки, заворожує архітектурою та наповнює своєю атмосферою. Багатьох, напевно, вражає, що люди різних національностей і віросповідань є одним цілим, працюють і розвиваються на корить своєї держави, своєї неньки України!

Дуже багато емоцій і почуттів зворушив привітальний концерт Буковинського мистецького центру збереження та розвитку традицій румунської культури, який працює під керівництвом Юрія Лєчика, людиною, у якої горять очі при розповіді про свою справу.

В рамках заходу ми побували також на Міжнародному фестивалі гірських професій, що відбувся на базі мальовничого туристичного комплексу «Мигово» і потішив присутніх своєю різноманітністю. Відвідали ми й Чернівецький Скансен (музей під відкритим небом) – архітектурно-ландшафтний комплекс, що  вразив предметами архітектури та побуту середини ХІХ і першої половини ХХ століття. Також були проведені зустрічі у громадах, що дуже стрімко розвиваються: Мамалигівській і Глибоцькій ОТГ.

Незважаючи на різноманітність професій, поглядів і вікову складову учасників групи, ми згуртувались, обмінялися досвідом, здобули корисні навички та знайшли нових друзів, а, можливо, й майбутніх колег.

Висловлюємо окрему подяку організаторам навчального візиту, які зробили його незабутнім. Дуже гарно, що є такі спонсори, як ПРООН, і такі проекти, як «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», що реалізується за підтримки Уряду Швеції та Швейцарської конфедерації, в партнерстві з АОМС «Агенція розвитку громад Буковини», за фінансової підтримки Європейської Комісії.

Сподіваюсь, із отриманої інформації щось гарне вийде. Взагалі, все було дуже мотивуюче та повчально.

Маргарита Біленська,
студентка факультету економіки та менеджменту