Студенти ДонНТУ взяли участь у регіональному форумі «Зміни починаються з тебе»

Двадцять сьомого жовтня у м. Бахмут відбувся регіональний студентський форум «Зміни починаються з тебе», організатором якого виступила громадська організація «Бахмутська фортеця». Цей форум став завершальним етапом проекту «Школа юного громадянина», який виконується в рамках проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI ІІ), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Метою проекту є підвищення громадянської активності студентської молоді.

Від ДонНТУ в форумі взяли участь студентки гірничого факультету Ольга Сильченко та Олександра Рябуха, а також студент ФКІТАЕР Олександр Чумаченко. Загалом, захід зібрав студентів із вишів Маріуполя, Костянтинівки, Сум, Покровська та Бахмуту.

На заході організатори та учасники – ініціативні групи студентів закладів вищої освіти – розповіли про свої досягнення: як молодь може брати участь у місцевому самоврядуванні, змінюючи своє місто. Також перед присутніми студентами виступила соціальний підприємець, засновник магазину «Шафа добра» в Харкові Наталя Рябуха на тему соціального бізнесу на практиці: «Соціальна цінність vs прибуток».

За словами студентів, найбільшу зацікавленість викликала інтерактивна лекція харківського історика, журналіста Олександра Зінченка «Чому в українців високі паркани?», в якій підіймалися питання взаємозв’язку довіри до влади та економічного розвитку країни.

Ірина Сальник, координатор Центру європейської культури «Данте», менеджер з партнерства ГО «Еммаус», розповіла про власний досвід організації подій у громадському просторі, поділилася особистим секретом мотивації. На її думку, головне, що спонукає людину змінювати простір навколо себе, – це розуміння того, що все довкола твоє та пов’язане з тобою.

Окрім лекцій і спілкування зі спікерами, ввечері у студентів був час на знайомства та веселощі.

Ольга Сильченко,
студентка ГФ

Галина Лисенко,
начальник підрозділу з організації виховної роботи студентів