Студенти ДонНТУ взяли участь у Національному дебатному турнірі з політичних реформ

З 11 по 12 травня в Києві проходив Національний дебатний турнір із політичних реформ, організований Всеукраїнською громадською організацією «Інститут Республіка» в рамках проекту «Активна громада».

Захід відбувся на базі Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут». Донецький національний технічний університет представляли Всеволод Севрюков (ФЕМ) та Ігор ЧельтерКНТ). Представники із 30 міст України демонстрували ораторські здібності, знання з теми та вміння аргументовано доводити свою точку зору, аби вибороти звання чемпіона та отримати головний приз.

У перший день відбулася дискусія «Політичні реформи в Україні: всі «За» і «Проти» за участі народних депутатів, журналістів і експертів із національних реформ».  Також учасникам було запропоновано подискутувати на три теми: реформа виборчого кодексу в Україні, пріоритетні шляхи для зменшення рівня хабарництва та шляхи створення умов для прозорих витрат політичних партій. Окрім цього, було проведено майстер-клас з того, як правильно розкрити тему та яку саме аргументацію наводити, щоб переконати суддів.

Наступного дня вже було проведено сам турнір. Всіх учасників було поділено на три групи. Серед кожної групи було обрано дві команди, які представляли парламент, та дві команди, які представляли опозицію. У результаті першого жеребкування команда від ДонНТУ грала у ролі парламенту. У другому турі нашій команді довелось грати за опозицію. За час, проведений у Києві, ми отримали не лише цінний досвід, який будемо впроваджувати вже ДонНТУ, але й багато позитивних емоцій.

Ігор Чельтер,
студент ФКНТ