Студенти ДонНТУ долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку»  (26-11-2017)

Двадцять п’ятого листопада українці вшанували пам’ять жертв голодомору 1932-33 років. Цей щорічний національний пам’ятний день припадає на четверту суботу листопада.

Теперішнім поколінням важко уявити, як може не бути їжі та як можна померти від голоду, але насильницьке вилучення харчів, блокади сіл і цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, відхилення допомоги від міжнародних закордонних організацій – все це було моторошною реальністю в 1932-33 роках.

Дуже довго ця тема замовчувалася, в СРСР дослідження тематики голодоморів були під забороною. Проте сучасні історики підрахували, що кількість загиблих лише в голодоморі 1932 – 1933 років можна оцінити від 3 до 10 мільйонів осіб.

До речі, на те, як влаштовували голодомор на Донбасі, можна на власні очі побачити на рідкісних фото у Покровському історичному музеї. На унікальних знімках Марка Залізняка, фотографа-любителя з села Сергіївка Покровського району, зображено страшні сторінки української історії: розкуркулення, колективізацію та голодомор.

Студенти Донецького національного технічного університету, мешканці гуртожитку №1, долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку» та встановили запалені свічки на підвіконні у своїх кімнатах, вшанувавши пам’ять загиблих під час геноциду українського народу.

Галина Лисенко,
начальник підрозділу з організації виховної роботи студентів