Шукаємо волонтерів для збору усних історій шахтарських родин Донеччини та Львівщини  (4-5-2016)

Шукаємо волонтерів для збору усних історій шахтарських родин Донеччини та Львівщини

Якщо Ви молоді та активні, цікавитесь історією свого краю – запрошуємо Вас взяти участь у волонтерській програмі зі збору усних історій у шахтарських родинах Донеччини та Львівщини “Шахтарські історії зі сходу та заходу України”.

Збір життєвих історій шахтарів дасть змогу заглибитись у їхнє середовище, зрозуміти культурні особливості шахтарських громад, познайомитись з історією шахтарської праці в Україні, життям працівників однієї зі старіших промислових галузей, дізнатись про солідарність шахтарського руху.

Ми ставимо за мету дослідити шахтарську ідентичність та вплив середовища на життя у шахтарських містах, містечках та селищах, хочемо зафіксувати історію українських шахтарських родин, а також створити можливості для діалогу як посеред так й між промисловими шахтарськими громадами України щодо майбутнього цих громад. У підсумку реалізації проекту буде створено онлайнову галерею життєвих історій шахтарських родин, а також на основі кількох історій створено документально-публіцистичну стрічку.

Волонтерська програма відбуватиметься на Донеччині та Львівщині протягом червня-серпня 2016 р. і складатиметься з таких етапів:
– навчання роботі з усними історіями (27-29 травня);
– запис життєвих історій у шахтарських громадах (червень-липень);
– опрацювання усних історій (серпень).

До участі у програмі запрошуються соціально активні молоді люди віком 18-25 років, які мешкають у шахтарських громадах Донецької та Львівської областей, цікавляться історією власного краю. Обов’язковою умовою є участь у всіх етапах волонтерської програми.

Щоб взяти участь у програмі просимо до 15 травня заповнити онлайнову заявку. Про результати відбору ми повідомимо до 18 травня включно. Ми також заохочуємо Вас зазначити у заявці інформацію про шахтарські родини у Вашій громаді, до яких можна звернутись по інтерв’ю.

За результатами конкурсного відбору ми плануємо відібрати 15 учасників з Донеччини та Львівщини.

Участь у волонтерській програмі безкоштовна, в межах програми забезпечуватиметься проїзд, проживання та харчування учасників, у тому числі відшкодовано витрати на участь у тренінгу.

Більше інформації про проект тут: http://goo.gl/Kg06Uk

Контакти організаторів:

Олекса Стасевич, МГО “Основи свободи”
+380 67 622 7218, +380 50 309 7997
oleksiy.stasevych@gmail.com

Марія Ворончук, ГО “Наше майбутнє”
+380 50 055 9750
http://goo.gl/ps4n5Q

Проект впроваджується спільно МГО “Основи свободи” та ГО “Наше майбутнє” в межах програми “Україна активна: загоєння минулого” у партнерстві з Незалежною профспілкою гірників України за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.”