Юридична адреса: 85300, Україна, Донецька область, м. Покровськ, пл. Шибанкова, 2

Фактична адреса: 43003, Україна, Волинська область, м. Луцьк, вул. Потебні, 56

Відкрита лекція на тему козацтва

 13-10-2015    Студенту    610   

Дванадцятого жовтня, напередодні святкування Дня захисника України, у Донецькому національному технiчному університеті О.О. Петровим, доцентом кафедри історії та права, була проведена відкрита лекція «Українське козацтво як взірець військової слави та символ захисника Вітчизни».

Перед тим, як розпочати власне лекцію, Олексій Олександрович розповів історію становлення свята захисника України (відзначається 14 жовтня) та пояснив, чим обумовлений вибір дати його святкування.

Перейшовши до основної теми заняття, лектор нагадав присутнім, що являли собою козаки та які у них існували звичаї та традиції, а в ході подальшої розповіді студенти мали змогу більш детально ознайомитися з ними. Цікаво було послухати про символіку козаків, особливості їх одягу, а також дізнатися про основні види озброєння та воєнні тактики.

Вся лекція була пронизана думкою про те, що основною задачею козаків була не тільки війна, а й захист рідних земель від нападників. Звісно, не могли не привернути до себе увагу слухачів розповіді про морські походи, а також – про військові хитрощі та прийоми, до яких вдавалися козаки як під час боїв, так і при облаштуванні самих січей. Багато цікавостей пролунало щодо устрою козацького життя. А деякі озвучені факти, наприклад, про широковідомі шаровари, чайки та ін., відкрили козаків зовсім з іншого боку.

Запропоновані ж ілюстрації органічно доповнювали слова лектора, створюючи більш цілісний образ козаків.

Варто відзначити, що після прослуховування матеріалу студентів найбільше зацікавила тема характерників, оскільки вони були одними із найбільш колоритних і яскравих представників козаків. Олексій Олександрович розповів декілька доволі цікавих епізодів, які більш детально пояснювали сутність характерників і природу їх надзвичайних можливостей.

Своєрідним підведенням підсумків заняття став перегляд історичноговідеоролика про козаків. А сам захід вкотре довів, що застосування подібних форм організації навчального процесу позитивно впливає на студентів і сприяє більшій зацікавленості аудиторії до матеріалу, що викладається.

, , ,